توزيع کمک هاي بشردوستانه ميان زلزله زدگان “افغانستان”

0

خبرگزاری میزان – سازمان بين المللي مهاجرت از ارسال کمک هاي خود به افغانستان به منظور توزيع آنها در ميان زلزله زدگان خبر داد.

توزيع کمک هاي بشردوستانه ميان زلزله زدگان به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، سازمان بين المللي مهاجرت کمک هاي امدادي خود را به مناطق شمال، مرکز و شرق افغانستان که در اثر زلزله خسارت ديده اند، ارسال کرد.

زلزله 7.5 ريشتري 26 اکتبر (4 آبان) که کشورهاي پاکستان، تاجيکستان، هند و افغانستان را لرزاند، خسارات شديدي بر جاي گذاشت که برآوردها توسط دولت افغانستان، سازمان ملل متحد، سازمان بين المللي مهاجرت و ديگر سازمان هاي غيردولتي نشان مي دهد که حدود 8 هزار و 300 خانواده در 14 استان افغانستان از اين زلزله آسيب ديده و نياز به کمک دارند.

گزارش هاي منتشره نشان مي دهد که بيش از 100 نفر در افغانستان بر اثر زلزله مذکور جان خود را از دست داده و حدود 500 تن ديگر نيز زخمي شدند.
با توجه به گزارش منتشر شده توسط سازمان بين المللي مهاجرت، احتمال تلفات بيشتر افغانستان بر اثر زلزله وجود دارد، به اين دليل که برخي مناطق دور افتاده در افغانستان از دسترس تيم ارزيابي دور بوده اند.
سازمان مهاجرت بين الملل طي گزارشي تصريح کرد که اغلب اقلام امدادي در ميان حدود هزار خانواده در ولايت هاي بدخشان، ننگرهار، کنر، لغمان و تخار توزيع شده است.

ريچارد دانزيگر، رئيس سازمان مهاجرت در افغانستان توضيح داد: رساندن کمک ها به دست خانواده هاي نيازمند از اولويت هاي سازمان بين المللي مهاجرت است.

همچنين ارزيابي هاي انجام شده نشان مي دهد که حدود 98 ولسوالي از 117 ولسوالي افغانستان بر اثر زلزله مذکور صدمه ديده و شمار خانواده هاي آسيب ديده به 17 هزار نفر مي رسد.

بر اساس گزارش هاي منتشره به دليل مشکلات امنيتي در افغانستان، سازمان بين المللي مهاجرت درباره حصول اطمينان از رسيدن کمک هاي بين المللي به دست افراد نيازمند نگراني هايي دارد.
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید