توزیع ابزار جاسوسی اسرائیل میان حجاج+عکس

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از العالم، مقامات عربستان توزیع دستبندهای الکترونیکی را میان حجاج آغاز کرده اند که چندی پیش رادیوی رژیم صهیونیستی مدعی شده بود توسط یک شرکت امنیتی اسرائیلی تهیه شده است.

عیسی الرواس، نماینده وزیر حج عربستان، می گوید دستبندها از پلاستیک فشرده ساخته شده و دارای بارکدی هستند که با تلفن هوشمند قابل خواندن است و اطلاعاتی مانند نام وتابعیت فرد، مکان اقامتش در مکه و مسئول کاروانی که به آن تعلق دارد را شامل می شود.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، این دستبندها در حالی میان حجاج توزیع می شود که مقامات سعودی قبلا اخبار منتشر شده از سوی رادیو رژیم صهیونیستی دربارۀ اسرائیلی بودن شرکت سازندۀدستبندهای مجهز به جی پی اس را تکذیب کرده بودند.

توزیع ابزار جاسوسی اسرائیل میان حجاج+عکس

رادیو رژیم صهیونیستی گفته بودفناوری جی پی اس روی دستبندها می توانند موقعیت حاجیان را توسط سرویس های امنیتی که با عربستان روابط راهبردی دارند مشخص کنند.

این خبر واکنش هایی را در جهان اسلام به همراه داشت و بسیاری، همکاری عربستان سعودی با یک شرکت اسرائیلی برای تأمین امنیت حاجیان و زیر نظر گرفتن آنها را محکوم کردند.

/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید