توزیع بن نمایشگاه کتاب ویژه دانش آموزان و معلمان

0

مدیرکل فرهنگی و هنری آموزش و پرورش از توزیع بن کتاب به دانش آموزان و معلمان استان های مجاور نمایشگاه بین المللی کتاب خبر داد.

مهدی علی اکبر زاده مدیر کل فرهنگی و هنری آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی   ضمن اشاره به توافقی که بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر توزیع بن کتاب برای دانش آموزان، گفت: این توافق نامه برای اولین بار امسال اجرایی می شود و بیش از چهار و نیم میلیارد تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این که طرح 800 هزار دانش آموز از استان های مجاور محل برگزاری نمایشگاه کتاب  شامل تهران، قم، البرز را شامل می شود؛ تصریح کرد: برای هر دانش آموزی که در این طرح شرکت دارد بدون واریز مبلغ برای بن نیز امکان خرید وجود دارد.

مدیر کل فرهنگی و هنری آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در بازه زمانی مشخصی که متعاقبا اعلام خواهد شد، امکان ثبت نام در سامانه وزارت ارشاد برای ثبت نام بن انجام می شود، اظهار کرد: برای شش هزار معلم شاغل در استان های مذکور نیز مبلغ 100 هزار تومان بن بدون واریز وجه وجود دارد و برآورد می شود که 1000 مدرسه در طرح شرکت کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: برای مدارسی که در این طرح شرکت دارند مبلغ 500 هزار تومان اعتبار خرید کتاب در نظر گرفته شده است .

علی اکبر زاده یادآور شد: برای سایر استان ها و نمایشگاههای استانی کتاب هم به شرط تامین اعتبارات آمادگی لازم برای اجرای طرح وجود دارد.

مدیر کل فرهنگی و هنری آموزش و پرورش با بیان اینکه مدارسی با صلاحدید ادارات کل آموزش و پرورش برای شرکت در طرح انتخاب شدند، افزود: پایه هفتم،هشتم و نهم در استان های البرز و قم و شهرستان های تهران، دانش آموزان ششم ابتدایی شهرستان های فشافویه ، کهریزک، رباط کریم ، پاکدشت ، قرچک و شهرری و پایه چهارم، پنجم و ششم شهر تهران مشمول این طرح شدند؛ در واقع از 80 هزار نفر 10 درصد سهم استان قم، 15 درصد استان البرز، 30 درصد شهرستان های استان تهران و 45 درصد شهرتهران است.

وی درخصوص نحوه تردد دانش آموزان هم بیان کرد: با هماهنگی شهرداری تهران ماشین در اختیار مدارس قرار می گیرد.  

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید