توزیع کارت آزمون های جایابی دندانپزشکی و داروسازی از فردا

0

رییس مرکز آموزش و سنجش پزشکی اظهار کرد: ساعت 9 صبح روز پنج شنبه آزمون های جایابی برای رشته های دندانپزشکی و داروسازی برگزار می شود.

محمدحسین پورکاظمی رییس مرکز آموزش و سنجش پزشکی وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ ضمن اشاره به برگزاری آزمون هایی برای محک دانشجویان فارغ التحصیل خارج ازکشور در رشته های دندانپزشکی و داروسازی، بیان داشت: ساعت 9 صبح روز پنج شنبه 14 مرداد 95 آزمونهای جایابی و ملی برای رشته های دندانپزشکی و هم چنین آزمون های ارتقاء و ارزشیابی برای رشته های داروسازی برگزار می شود. 

وی از ثبت نام 630 داوطلب برای شرکت در این آزمون ها خبر داد و افزود: 138 داوطلب آزمون جایابی رشته دندانپزشکی پس از اعلام نتایج جایابی شده و در سال تعیین مشغول به ادامه تحصیل و گذراندن واحد های تکمیلی می شوند.  

رییس مرکز آموزش و سنجش پزشکی وزارت بهداشت ادامه داد: پس از اعلام نتایج آزمون ملی برای رشته دندانپزشکی، از 247 داوطلب تعدادی با کسب حد نصاب نمره قبول و بقیه افراد رد می شوند. 

وی آزمون های ارزشیابی و ارتقاء را مختص رشته های داروسازی خواند و عنوان کرد: آزمون ارزشیابی با بررسی وضعیت 133 داوطلب، بنا به نمره کسب شده داوطلب موظف به گذراندن یک سری واحد تکمیلی برای دریافت مدرک می شود.

پورکاظمی با بیان اینکه در کشور با توجه به نبود مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته داروسازی، آزمون ارتقا برای ارجاع فارغ التحصیلان داروسازی در کشورهای دیگر به مقطع دکتری برگزار می شود، تصریح کرد: افرادی که از بین 112 داوطلب آزمون ارزشیابی موفق به کسب حد نصاب نمره قبولی شوند، برای تحصیل در مقطع دکتری به دانشگاه ها معرفی می شوند. 

وی یادآور شد: کارت ورود به آزمون این دو رشته از فردا سه شنبه 12 مرداد 1395 در سایت سازمان سنجش قابل دریافت است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید