توزیع 48درصدی دانش آموزان در شاخه فنی حرفه ای و کار و دانش

0

معاون آموزش متوسطه از تحصیل کمتر از نیمی از دانش آموزان کل کشور(48درصدی) در رشته فنی حرفه ای و کار و دانش خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی ؛ علی زرافشان معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش در همایش ملی آموزش با رويكرد آموزش فنی و حرفه ای گفت: با توجه به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، یکی از مخاطبان، آموزش های فنی و حرفه ای هستند و هدف ما نیز آموزش مهارت های دانش آموزان است که امیدواریم با برنامه توسعه پایدار محقق شود. 

وی ادامه داد: از جمله زیر شاخه های برنامه توسعه پایدار می‌توان به توسعه فراگیر، جهانی، یکپارچه محلی و فناوری اشاره کرد.

زرافشان تاکید کرد: تضمین آموزش و پرورش فراگیر و با کیفیت برای همه و ارتقاء یادگیری مادام العمر از اهدافی است که در توسعه پایدار در نظر گرفته شده همچنین از دیگر اهداف مرتبط با توسعه پایدار می توان به فقر، سلامت، برابری جنسیتی و توانمند سازی زنان، رشد اقتصادی، کاهش نابرابری، و مشارکت می توان اشاره کرد.

معاون آموزش متوسطه اظهار کرد: دسترسی برابر همه زنان و مردان، در آموزش فنی و حرفه‌ای با کیفیت و مقرون به صرفه می‌تواند تاثیرات مثبتی داشته باشد همچنین در حال حاضر در شاخه‌ی فنی و حرفه ای تقریبا 64 درصد پسران و 36.38 درصد دختران مشغول به تحصیل هستند و در رشته‌ی کارو دانش نیز 63 درصد پسران و 37درصد دختران هستند.

Darvishi Yjc, [25.05.16 10:40]

وی ادامه داد :طبق ماده 23قانون برنامه پنجم توسعه در سال گذشته 19رشته کاردانی پیوسته وجود داشت که با ارتقا یی که صورت گرفت به 31 رشته کاردانی پیوسته تحقق پیدا کرد.

در حال حاضر 48.26 درصد در شاخه ی فنی حرفه ای و کار و دانش تحصیل می‌کنند که از میان این تعداد، 20.26درصد در شاخه فنی حرفه ای و 28 درصد در شاخه ی کار و دانش تحصیل می کنند.

زرافشان بیان داشت: از میان 550 هزار دانش آموزی که در مقاطع نظری مشغول به تحصیل هستند، 120 هزار نفر به پیش دانشگاهی ورود پیدا نکرده و به مراکز فنی و حرفه ای و کار و دانش برای ادامه تحصیل مراجعه می کنند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید