توزیع 6 هزار متخصص و فوق تخصص در سراسر کشور بویژه در نقاط محروم

0

وزیر بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر بالغ بر 300 پلی کینیک تخصصی و فوق تخصصی در کشور در حال احداث است، گفت: بعضی از این مراکز تا پایان سال و سایر آنها حداکثر تا بهار سال 95 به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  به نقل از وب دا؛ دکتر سید حسن هاشمی صبح امروز در حاشیه افتتاح پلی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و در جمع خبرنگاران ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: این پلی کلینیک توسط یکی از خیرین در اختیار دانشگاه قرار گرفته تا مردم این منطقه در یک محیط مناسب، خدمات بهداشتی و درمانی را دریافت کنند.

وزیر بهداشت ساخت کلینیک و پلی کلینیک ها را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: در طول یک سال و نیم گذشته و در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت ،حدود 6 هزار متخصص و فوق تخصص در نقاط مختلف کشور به ویژه نقاط محروم توزیع شدند.

دکتر هاشمی در ادامه با بیان اینکه پزشکان در دوره طرح، اجازه فعالیت در بخش خصوصی را ندارند، اظهار داشت: لازم بود تا فعالیت پزشکان و ارائه خدمات به مردم، در ساعات عصر نیز ادامه پیدا می کرد تا هزینه های مردم کاهش یابد و در واقع مردم ویزیت را با نرخ دولتی پرداخت کنند.

وزیر بهداشت تأکید کرد: با راه اندازی کلینیک ها و پلی کلینیک ها، علاوه بر کاهش هزینه های مردم، دسترسی آنها به خدمات و از همه مهمتر ماندگاری پزشکان افزایش می یابد.

دکتر هاشمی  ضمن قدردانی از کمک های خیرین در حوزه سلامت، یادآور شد: اگر خیرین برای احداث کلینیک و پلی کلینیک مشارکت کنند وزارت بهداشت در ساخت و تجهیز این مراکز کمک خواهد کرد در غیر این صورت، از محل اعتبارات طرح تحول نظام سلامت، این مراکز راه اندازی می شوند.

وزیر بهداشت  استقبال و همراهی خیرین با طرح تحول نظام سلامت را بسیار خوب و تاثیرگزار عنوان کرد و یادآور شد: در دی ماه سال جاری، تمام پروژه های نیمه تمام و پروژه هایی که قرار است در آینده با مشارکت بخش خصوصی و خیرین راه اندازی شود، اعلام خواهد شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

 

لینک مطلب

پاسخ دهید