توسعه خدمات دندانپزشکی برای دانش آموزان ابتدایی/ توجه به جذب نیروی انسانی مراقب سلامت

0

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از توجه به توسعه خدمات دندانپزشکی برای دانش آموزان دوره ابتدایی و استخدام مراقبین سلامت در آینده خبر داد.

حسن ضیا الدینی مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی  از توجه به سلامت جسمانی دانش آموزان در سال تحصیلی آینده خبر داد و گفت: در این راستا بهداشت دهان و دندان جزو برنامه‌های مهم این طرح به شمار می‌رود.

وی بیان کرد: در حال حاضر حدود 6 هزار نفر مراقبین سلامت در مدارس فعالیت می‌کنند که این تعداد برای پوشش کامل فعالیت‌ها کافی نیست، البته در ردیف‌های استخدامی آموزش و پرورش بر اساس اعلام نیاز استان‌ها پذیرش نیرو انجام می‌شود. 

ضیاالدینی ادامه داد: سال آینده همانند گذشته وارنیش و فلوراید تراپی 2 بار در سال برای دانش آموزان دوره ابتدایی انجام می‌شود. 

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سال گذشته 99 درصد از دانش آموزان تحت پوشش دهان و دندان قرار گرفتند، اظهار کرد: برای سال آینده در نظر داریم در برخی از مناطق سطح دوم از خدمات دهان و دندان نظیر پر کردن دندان‌های شیری را نیز در دستور کار قرار دهند.

ضیا الدینی عنوان کرد: از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده برای سال تحصیلی آینده توجه به آموزش همسالان در دوره ابتدایی است و همان طور که در سال تحصیلی گذشته سفیران سلامت در دوره دوم متوسطه شروع به فعالیت کردند قصد توسعه این طرح را برای دوره‌های دیگر داریم. 

وی افزود: با توجه به کمبود نیروی انسانی در حوزه سلامت از ظرفیت دانش آموزان در آموزش مسائل بهداشت و سلامت استفاده می‌کنیم و در این راستا تعمیم سفیران سلامت به دوره‌های ابتدایی و متوسطه اول در دستور کار قرار دارد. 

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید