توسعه مدارس بین الملل برای اتباع خارجی/تعیین وضعیت هتاکان به مقام معلم

0

مدیر کل دفتر وزارتی آموزش و پرورش از پوشش سراسری مدارس بین الملل در کشور و پیگیری وضعیت هتاکان به مقام معلم خبر داد.

مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش عنوان کرد: این مدارس برای تحصیل اتباع دیگر کشورها مبلغی بابت هزینه تحصیل دریافت می‌کنند البته دانش آموزانی که وضعیت مالی مناسبی ندارند مورد حمایت آموزش و پرورش قرار گرفته که این طیف دانش آموزان اغلب شامل اتباع افغانی و عراقی هستند و سایرین به دلیل موقعیت دیپلماتیک کمتر درگیر مشکلات مالی هستند.

فاضل  در خصوص برنامه‌های آموزشی در مدارس بین المللی گفت: استانداردهای آموزش در این مدارس کاملا تعریف شده و در ایران هم مانند سایر کشورها اجرا می‎شود.

وی با بیان اینکه تمامی اتباع حاضر در مدارس بین الملل از شرایط رضایت کامل دارند، گفت: شاهد افزایش ثبت نام اتباع در این مدارس هستیم چرا که نظارت و عملکرد مثبتی در اجرای برنامه‌های آموزشی این مدارس مشاهده می شود.

مدیر کل دفتر وزارتی آموزش و پرورش اظهار داشت: با توجه به تعدد افراد هر استان مدارس بین المللی برای اتباع در نظر گرفتیم و درصدد کیفیت بخشی این مدارس هستیم.

ضرورت توجه به تکریم مقام معلم

فاضل در خصوص پیگیری وضعیت هتاکی به معلمی در اهواز، ضمن ناپسند شمردن این امر گفت: پیگیر این مساله هستیم که دیگر چنین اتفاقی رخ ندهد و همواره مقام معلم مورد احترام باشد؛ در راستای این امر پیگیری های لازم در حال اجرا است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید