توسعه مراکز و تجهیز فوریت های پزشکی اولویت اول اورژانس در جهت ارتقا خدمت رسانی

0

رییس فوریت های پزشکی کشور بیان کرد: نیروهای اورژانس علاوه بر کمک به سلامت مردم با روحیه جهادی خود در جهت آرامش بخشیدن به مردم نیز تلاش می کنند

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی ؛ پیرحسین کولیوند رییس مرکز فوریت های پزشکی کشور در مراسم  چهل و یکمین سالروز تاسیس اورژانس که صبح امروز در سالن همایش های رازی برگزار شد، نقش اورژانس را در حفظ جان مردم و کاهش خسارت های وارده بسیار تاثیرگذار دانست و عنوان کرد: در حال حاضر کمبود نیروی انسانی یکی از چالش های اصلی بوده که باید با تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص بتوان خدمات اورژانس را ارتقا داد. 

وی استفاده از ظرفیت دانشگاه ها، حمایت از پایان نامه ها و ایجاد مراکز مناسب برای فوریت های پزشکی را برای کاهش تلفات ضروری خواند و گفت: همراهی بخش های درون سازمانی و برون سازمانی برای ایجاد آرامش و رسیدن به نقطه مطلوب خدمت رسانی لازم است. 

وی با اشاره به اهمیت حمایت مسئولین و همکاران برای رسیدن به نقطه مطلوب فعالیت‌های اورژانس اظهار داشت: هر یک از کارکنان اورژانس باید با نشاط و روحیه جهادی کار کنند چرا که در بسیاری مواقع با ورود به صحنه‌های دلخراش و مشاهده مصدومین علاوه بر کمک به حادثه‌دیدگان باید موجب آرامش خاطر بیمار و همراهان وی نیز بشوند.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت از لحاظ ساختاری، تقویت تجهیزات، پدافند غیر عامل ناوگان‌ها و … حمایت بسیاری در راستای ارتقای خدمات اورژانس داشتند گفت: در اورژانس نیز مشکلاتی وجود دارد که با توسعه مراکز و تجهیز ساختمان‌های فوریت‌های پزشکی به عنوان اولویت اول و پس از آن افزایش ناوگان‌ها در جهت کاهش این مشکلات تلاش می‌کنیم.

کولیوند یادآور شد: توسعه امداد هوایی نیز به زودی اجرا می‌شود و همه این اقدامات در راستای تغییر ساختار اورژانس و تبدیل آن به سازمانی فعالی و پویا است.

انتهای پیام /

لینک مطلب

پاسخ دهید