توسعه هنرستان‌های تربیت بدنی با تکیه بر تامین فضا

0

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: در توسعه هنرستانهای تربیت بدنی تامین فضای لازم بسیارضروری است.

مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی  ، در خصوص توسعه هنرستان‌های تربیت بدنی برای دانش آموزان متوسطه گفت: برای گسترش هرچه بیشتر رشته‌های مهارتی توسعه هنرستان‌ها امری ضروری است لذا توسعه تربیت بدنی در هنرستان‌ها نیز نیازمند فضا و تجهیزات ویژه‌ای است.

وی ادامه داد: به طور کلی فضای هنرستان‌ها باید به گونه ای باشد که برگزاری کلاسهای عملی وتئوری در یک مجموعه فراهم شود همچنین تامین نیروی انسانی متخصص نیز بسیار حائز اهمیت است.

معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه از سیاستهای اصلی آموزش وپرورش توسعه رشته‌های مهارتی در طول دوران تحصیل است عنوان کرد: هنرستانهای تربیت بدنی از این قاعدهتربیت بدنی مستثنی نبوده و توسعه آن از سوی آموزش و پرورش مورد استقبال قرار گرفته است.

حمیدی بیان کرد: برای کسب مجوز هنرستان‌های تربیت بدنی رعایت شاخص فضا، نیروی انسانی و تجهیزات بسیار اهمیت دارد و در صورت استاندارد نبودن این شاخص‌ها مجوزی صادر نمی‌شود.

وی اظهار کرد: باتوجه به شرایط مذکور برای توسعه هنرستان‌های تربیت بدنی بر بخش خصوصی متمرکز شدیم و تاکنون استقبال خوبی هم از سوی موسسات به عمل آمده است.

معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: برای نهایی شدن صدور مجوز هنرستان تربیت بدنی از سوی آموزش وپرورش بازدید میدانی از محل مذکور به عمل آمده و در صورت تایید ناظران مجوز صادر می‌شود همچنین اگر درخواست استانی برای راه اندازی این هنرستان وجود داشته باشد معاونت تربیت بدنی حمایتهای لازم را انجام می دهد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید