توسعه کرسی های آزاداندیشی از اولویت‌های وزارت علوم است

0

مدیرکل دفتر برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از اولویت این وزارتخانه در توسعه کرسی‌های آزاداندیشی و برگزاری اردوهای رضوی دانشجویی خبر داد.

فریدون رحیم زاده مدیرکل دفتر برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم درگفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی  با اشاره به توسعه کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه ها گفت: برای برگزاری این کرسی‌ها در دانشگاه‌ها امسال برنامه ریزی منسجمی صورت گرفته است. 

وی افزود: با توجه به اهمیت کرسی‌های آزاداندیشی از هیچ حمایتی برای برگزاری آن در دانشگاه‌های سراسر کشور دریغ نمی شود. 

مدیرکل دفتر برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، اردوهای رضوی را از دیگر برنامه های این وزارتخانه دانست و گفت: تلاش بر این است که هر دانشجو حداقل یک بار در طول دوران دانشجویی خود به حرم مطهر امام رضا(ع) مشرف شود. اردوهای رضوی صرفا اردو نیستند بلکه برنامه های فرهنگی، تربیتی و ترویجی مختلفی در قالب این اردوها برای دانشجویان برگزار می شود. 

رحیم زاده با اشاره به ضرورت رشد و تعمیق آگاهی‌ها و مهارت آموزی دانشجویان بیان کرد: دانشجویان علاوه بر آموزش های تخصصی در محیط دانشگاه باید با مهارت های اجتماعی آشنا شوند و فرآیند اجتماعی شدن را خوب طی کنند. تعمیق، به روز کردن و تطبیق مسائل فرهنگی با نیاز روز دانشجویان ضروری است. 

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید