توضیحات آموزش و پرورش یزد در خصوص عقد دانش آموزان

0

رییس مرکز اطلاع رسانی یزد گفت: خبر عقد دانش آموزان دبستانی کاری نمایشی بوده و واقعیت ندارد.

محمدرضا قانع رییس اداره اطلاع رسانی  آموزش و پرورش استان یزد در گفت و گو باخبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی در خصوص خبر منتشر شده مبنی بر عقد دو دانش آموزان دبستانی یزدی گفت:‌ این مساله صرفا اجرای یک قطعه نمایشی در دبستان غیردولتی سماء وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی بود و واقعیت ندارد.

وی ادامه داد: این یک قطعه نمایشی با موضوع آداب و رسوم مردم یزد و شناساندن آن به نسل های بعدی است و این برنامه در راستای جشنواره یزد شناسی اجرا شده است.

قانع با بیان اینکه  این جشنواره با هدف آشنایی دانش آموزان با فرهنگ ، آداب و رسوم ، سنت‌های فرهنگی ، شخصیت ها ، شهدا ، مفاخر و مشاهیر هریک از شهرستانها و مناطق 14 گانه یزد برپا می شود،‌ گفت:‌ این جشنواره دو سال است که در دبستان های استان یزد اجرا می شود و بازخورد خوبی هم داشته است.

 

رییس اداره اطلاع رسانی آموزش و پرورش اظهار داشت: دراین راستا دانش آموزان نتایج مطالعات و فعالیت های خود را به شکل هنرهای نمایشی مانند شعر، داستان، سرود، عکس، نمایش، بازی های بومی و محلی در سطوح مدرسه، منطقه و استان به نمایش می گذارند.

قانع  عنوان کرد: اجرای این قطعه نمایشی هم که بازتاب گسترده ای در رسانه ها پیدا کرده،‌ با همین محوریت بوده و برای نشان دادن آداب و سنت های ازدواج در یزد توسط دو دانش آموز یزدی اجرا شده و هیچ گونه عقد و ازدواجی صورت نگرفته است.

گفتنی است این جشنواره با حضور مسئولان  آموزش و پرورش و دانشگاه آزاد یزد و در روزهای آخر سال تحصیلی برگزار می شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید