توضیحات ایرانسل درباره انتشار شماره های کاربران؛ هیچ اتفاقی نیفتاده است

0

توضیحات ایرانسل درباره انتشار شماره های کاربران؛ هیچ اتفاقی نیفتاده است

در روزهای گذشته اخباری مبنی بر هک شدن احتمالی دیتابیس ایرانسل و پخش شدن اطلاعات تماس و هویتی بیش از 20 میلیون کاربر این اپراتور منتشر شد. پس از آن بود که مشخص شد سرقت این اطلاعات مربوط به سه سال پیش بوده و روبات تلگرامی مورد نظر که مشخصات هویتی کاربران را فاش میکرد با استفاد از همان اطلاعات این کار را صورت میداده، وزیر ارتباطات در مجلس از مسدود شدن روبات و آغاز پیگیری با پلیس فتا به منظور دستگیری افراد پشت پرده این اتفاق سخن گفت. این در حالیست که ایرانسل هیچگونه واکنشی به این اتفاق نشان نداد و سرانجام امروز در بیانیه ای اعلام کرد که در واقع هیچ اتفاق خاصی رخ نداده است.

اطلاعیه ایرانسل به صورت زیر است:

” 1-مشترکان ایرانسل بزرگترین سرمایه ما هستند و هزاران نفر و صدها شرکت جهت خدمت‌رسانی و خلق تجربه‌ای متفاوت برای این سرمایه پرارزش، تلاش شبانه‌روزی می‌کنند.

۲- حفظ محرمانگی و حریم خصوصی مشترکان جزء اصول اولیه و قطعی ایرانسل است و این شرکت هرگز و تحت هیچ عنوانی نه‌تنها اطلاعات مشترکان خود را در اختیار غیر قرار نداده، بلکه برخلاف برخی از اپراتورها با چشم‌پوشی از درآمد قابل ملاحظه، حتی از ارائه اطلاعات مشترکان به شرکت‌های تبلیغاتی دارای مجوز نیز، خودداری کرده است.

۳- با تمهیدات و حفظ به‌روزترین استانداردهای ایمنی اطلاعات؛ سیستم‌های اطلاعاتی و اطلاعات مشترکان ایرانسل هرگز افشا، سرقت و هک نشده‌ و مورد نفوذ و یا در اختیار غیر قرار نگرفته‌ است. 

براین اساس در آستانه بهره‌برداری از پروژه ملی ترابردپذیری شماره‌ها، که براساس آن مشترکان می‌توانند با حفظ شماره خود از اپراتوری به اپراتور دیگر مهاجرت کنند و با پیش‌بینی سیل عظیم مشترکان که به دلیل استفاده از خدمات و سرویس‌های پیشرفته چون نسل چهارم اینترنت، آماده مهاجرت به ایرانسل هستند، دامن زدن به این سناریوی تکراری امری محتمل بود.

البته این موضوعات به لطف حضرت حق، در عزم جدی ایرانسل به‌عنوان بزرگترین اپراتور دیتای کشور در ارائه خدمات متمایز و به‌روز و پیشرو بودن در ارائه فناوری‌های جدید و در راستای نیل به اهداف چشم‌انداز ۲۵ ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تحت زعامت مقام معظم رهبری و تحقق برنامه‌های دولت یازدهم و خلق تجربه‌ای متمایز برای مشترکان خللی ایجاد نخواهد کرد”.

همان طور که مشاهده میکنید ایرانسل در بیانیه رسمی خود پس از گذشت چهار روز این این اتفاق به صراحت اعلام کرده که “اطلاعات مشترکان ایرانسل هرگز افشا، سرقت و هک نشده” و به دلیل پیش بینی استفاده بسیاری از مشترکان از طرح ترابردپذیری برای ورود به جمع کاربران ایرانسل این ماجرا را تنها یک “سناریوی تکراری” به منظور اتهام زنی و خراب کردن وجهه این شرکت می داند. درباره توضیحات این شرکت نمی توان سخن خاصی گفت و تنها می بایست تصمیم گیری را به کاربران و مردم واگذار کرد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید