توضیحات وزیر ارتباطات در خصوص هزینه‌های اخذ شده در سامانه رایگان 195

0

توضیحات وزیر ارتباطات در خصوص هزینه‌های اخذ شده در سامانه رایگان 195

با استفاده از سامانه پیامکی 195 با ارسال کنندگان پیامک های تبلیغاتی به مشترکین تلفن همراه برخورد میشود و شماره هایی که به این سامانه ارسال شوند پس از پیگیری مسدود خواهند شد جهرمی در روز راه اندازی این سامانه اعلام کرده بود که این سرویس کاملاً رایگان است و برای مشترکین هیچ هزینه ای ندارد.

روز گذشته وزیر ارتباطات خبر از این داد که پیامک های ارسالی به شماره 195 برای کاربران هزینه داشته است. او دلیل این اتفاق را پیکره بندی اشتباه در سامانه اعلام کرده است و گفته که اپراتورهای اول و دوم از ساعت 11 شب گذشته این ایراد را برطرف نمودند و هزینه های کسر شده تا روزهای آینده به برگشت میخورد. در اپراتور سوم هم امروز این مشکل حل خواهد شد. او در ادامه گفت:

مجموعا تا کنون چهل هزار پیامک به این سامانه واصل که نصف آن به شکل صحیح ارسال شده و از مجموع گزارشات دریافتی، سیم کارتهای مزاحم بسیاری شناسایی و مسدود شده است. جزئیات آمار بزودی از طریق سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی اعلام خواهد شد.

جهرمی در پایان گفت که فاز اول این سامانه از طریق شماره های همراه بود و به زودی قابلیت دریافت گزارش از تلفن های ثابت نیز فعال خواهد شد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید