توقف ارائه درایور ۳۲ بیتی کارت گرافیک از سوی AMD

0

توقف ارائه درایور ۳۲ بیتی کارت گرافیک از سوی AMD

یک سیستم گیمینگ میان رده در ضعیف ترین کانفیگ باید به ۴ گیگابایت حافظه رم مجهز شود و سیستم عامل نسخه ۶۴ بیتی برای آن نصب کنید. کاربران خانگی-اداری نیز با توجه به قیمت و تنوع حافظه های رم با ظرفیت ۴ گیگابایت، از این ظرفیت بهره می برند و به نوعی می توان گفت کامپیوتر شخصی و حتی نوت بوک با حافظه رم کمتر از ۴ گیگابایت به ندرت مشاهده می شود. گیمرها نیز به دلیل شرایط بازی های روز به ناچار باید حجم حافظه خود را روی مقدار کمینه ۴ گیگابایت در نظر گیرند و در شرایط مناسب، هشت گیگابایت رم روی سیستم خود نصب کنند. از سوی دیگر فقط گیمرها به آپدیت بودن درایور کارت گرافیک به آخرین نسخه اهمیت می دهند و این مورد برای کاربران خانگی-اداری از اهمیت بسیار کمی برخوردار است.

 

به همین دلیل AMD قصد دارد تا ارائه درایور ۳۲ بیتی برای کارت گرافیک را متوقف کند. مدیران بخش نرم افزار AMD بر اساس تعداد دانلود درایور های ۳۲ و ۶۴ بیتی به این نتیجه رسیدند که تعداد بسیار کمی از کاربران در حال حاضر از سیستم عامل ۳۲ بیتی استفاده می کنند. تحقیق مدیران بخش نرم افزار AMD بر اساس درایور های مخصوص دو سیستم عامل ویندوز ۸.۱ و ویندوز ۱۰ صورت گرفته و کاربرانی که کامپیوتر شخصی مجهز به قطعات جدید دارند، درایور نسخه ۶۴ بیتی را بیشتر از نسخه ۳۲ بیتی دانلود کردند.

 

درایور کارت گرافیک

 

بهره گیری از درایور ۶۴ بیتی روی سیستم عامل ویندوز ۱۰ می تواند قابلیت های گرافیکی و عملکرد بالاتری ارائه دهد، با این وجود AMD قابلیت های اختصاصی درایور های جدید خود را برای سیستم عامل ویندوز ۷/۸/۸.۱ نیز در نظر گرفته است تا کاربران نسخه های قدیمی سیستم عامل ویندوز نیز از این قابلیت ها بهره مند شوند. هر چند می توان پیش بینی کرد که در آینده نزدیک، امکانات جدید تنها برای سیستم عامل ویندوز ۱۰ و درایور نسخه ۶۴ بیتی ارائه شود. طبق اعلام AMD، درایور ۱۶.۳.۲ فقط برای نسخه ۶۴ بیتی سیستم عامل ویندوز ارائه می شود. نظر شما در خصوص تصمیم AMD چیست؟ در حال حاضر از نسخه ای از درایور کارت گرافیک AMD و سیستم عامل ویندوز استفاده می کنید؟

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید