توقف تولید ۳ خودرو در ایران

0

پس از توافق هسته‌ای و اجرایی شدن برجام، بازار خودرو شرایط خوبی ندارد و اعلام قیمت‌های تبلیغاتی پژوهایی که قراراست بزودی در ایران تولید و عرضه شود، بر رکود بازار خودرو افزوده است.

1

زمانی که نگاهی کلی و دقیق به آمار تولید و فروش خودروسازان در طول یکی دو سال اخیر میاندازیم، متوجه کاهش تولید و فروش تمام خودروسازان در بلند مدت می‌شویم. اکثر مردم یا پول کافی برای خرید خودروهای مورد نظر خود را ندارند و یا صبر کرده‌اند تا خودروهای جدید وارد بازار شود و بعضی نیز با وجود اینکه قصد خرید خودرو دارند، صبر کرده‌اند تا شرایط بازار را پس از وارد شدن خودروهای جدید عرض‌یابی کرده و سپس نسبت به خرید خودرو اقدام کنند. این شرایط فقط به زیان تولید کنندگان داخلی تمام می‌شود و باید این شرکتها هر روز بیشتر از دیروز انتظار رکود در بازار و زیان دهی بیشتری داشته باشند.

این شرایط باعث شده تا تولید ۳ خودرو در کلاس سدان، از ۳ کارخانه مختلف متوقف شود. خودروی اول از شرکت خودروسازان راین، وولکس c30 نام دارد  که تولید آن با کاهش صد در صدی نسبت به دی ماه سال گذشته از ۲۱۱ دستگاه به صفر رسیده است.

همچنین تولید خودروی مزدا ۳ از ۴ دستگاه در دی ماه سال ۱۳۹۳ به صفر رسیده است و ظاهرا این خودرو با وجود کیفیت ساخت مطلوب نتوانسته در برابر رقبای کره‌ای و چینی خود دوام بیاورد.

اما تولید لیفان ۶۲۰ با موتور ۱۸۰۰ سی سی با کاهش صد در صدی از ۱۱۴۴ دستگاه در دی ماه ۱۳۹۳ به صفر رسیده است که نشان دهنده سیاست قیمت گذاری و فروش نامناسب این خودرو توسط کرمان موتور است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید