توقف پروازهای یک شرکت هواپیمایی بر فراز ایران و دریای خزر / علت؛ موشک هایی که روسیه به سمت تروریست ها در سوریه شلیک می کند

0

گیگر :

شرکت هواپیمایی هنک کنگی به نام کتی پسیفیک اعلام کرد که پپس از هشدار یک آژانس امنیت هوایی در مورد موشک های روسی که به سمت سوریه شلیک می شود، از آسمان ایران و دریای خزر عبور نمی کند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

توقف پروازهای یک شرکت هواپیمایی بر فراز ایران و دریای خزر / علت؛ موشک هایی که روسیه به سمت تروریست ها در سوریه شلیک می کند
کریستین ساینس مانیتور نوشت: شرکت هواپیمایی هنک کنگی به نام کتی پسیفیک اعلام کرد که پپس از هشدار یک آژانس امنیت هوایی در مورد موشک های روسی که به سمت سوریه شلیک می شود، از آسمان ایران و دریای خزر عبور نمی کند.

به گزارش «انتخاب»، این روزنامه آمریکایی در ادامه آورده است: این تصمیم شرکت هواپیمایی پس از آن صورت گرفت که روسیه کارزار نظامی خود را علیه داعش شدت بخشید.

شرکت هواپیمایی کتی پسیفیک در بیانیه ای اعلام کرد: «با توجه به شرایط منطقه، کتی پسیفیک همه پروازهای خود را از پنجشنبه گذشته تا اطلاع ثانوی بر فراز ایران و دریای خزر به حالت تعلیق در آورده است .»

در این بیانیه همچنین آمده است: «ما به ارزیابی اوضاع بر اساس رویدادهای روزانه همچنان ادامه می دهیم.»

آژانس ایمنی هوایی اروپا هفته گذشته با صدور بیانیه ای به شرکت های هواپیمایی درباره موشک های کروز روسی که از طریق کشتی های روسی مستقر در دریای خزر به سوی اهدافی در سوریه شلیک می شوند، هشدار داد.

در این بیانیه آمده است این موشک ها باید از حریم هوایی ایران و عراق و در سطح پایین تر از مسیر پروازی هواپیماهای تجاری عبور کنند. کتی پسیفیک نیز اعلام کرد عدم پرواز بر فراز حریم هوایی عراق؛ افغانستان، اوکراین و سوریه سیاست دیرینه اش بوده است.

آژانس ایمنی پرواز اروپا اعلام کرد در بیانیه ای صادر اقدام به ارائه توصیه های خاصی نکرده است، بیانیه ای که برای آگاهی خطوط هواپیمایی درباره خطرات احتمالی پیش رو صادر شده است. ایرفرانس نیز این هفته اعلام کرد در پی صدور این هشدار، اقدامات خاصی را در ارتباط با پرواز در حریم هوایی ایران و دریای خزر اتخاذ می کند.

از زمان سرنگون شدن هواپیمای بوئینگ 777 شرکت هواپیمایی مالزی در سال گذشته در بحبوحه درگیری ها میان جدایی طلبان و نیروهای دولتی اوکراین، شرکت های هواپیمایی درباره پرواز بر فراز مناطق درگیری با احتیاط بیشتری عمل می کنند.

دو سوم دویست و نود و هشت مسافر هواپیمای مالزیایی هلندی بودند و سازمان هواپیمایی دانمارک این هفته با صدور بیانیه ای اعلام کرد این هواپیما به سبب اصابت موشک سطح به هوایی که از منطقه تحت کنترل جدایی طالبان مورد حمایت روسیه شلیک شده بود، سرنگون شد.

این آژانس همچنین اعلام کرد این هواپیما هرگز نمی بایست در این منطقه پرواز می کرد زیرا اوکراین باید این حریم هوایی را به روی هواپیماهای غیر نظامی می بست . این آژانس افزود به هیچ کسی درباره خطرات پرواز هواپیماهای مسافری در این منطقه هشدار داده نشده بود.

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید