تولید استارچ خمیر نان برای بهبود کیفیت نان

0

مدیر عامل یک شرکت فناور گفت: با تولید استارچ خمیر، نان‌های مصرفی کشور از کیفیت بالایی برخوردار می‌شوند.

عبدالحسین جلالی مدیرعامل یک شرکت فناور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی ؛ با اشاره به تولید مکمل‌ها و غنی‌کننده‌های سبوس نان اظهار داشت: این واحد تولیدی به صورت اختصاصي انواع مكمل هاي غذايي، بهبود دهنده نان و اصلاح كننده آرد و سبوس فرآوري شده را تولید و روانه بازار تجاری کرده است.

وی یادآور شد: ضمن استفاده از مواد اوليه مرغوب و مورد تاييد سازمان غذا و دارو و اداره استاندارد كشور، استفاده سيستم مديريت كيفيت بر مبناي استاندارد ISO9001:2008 مستقر شد و این گواهینامه از شرکت DAS انگلستان دریافت شد.

جلالی عنوان کرد: سبوس فرآوري شده گندم، برنج، جو و جو دو سر تحت عنوان “مديسه”، استارچ یا همچنین اصلاح كننده آرد و بهبود دهنده نان، پرميكس غني‌سازي آرد برای انواع نان‌هاي خبازي با عنوان “پونان”، مخلوط سبوس فرآوري شده با دانه هاي روغني و سبزيجات مدیسه و همچنین انواع نان هاي حجيم، نيمه جيم و خشک چاريس از تولیدات این شرکت فناور هستند.

وی اظهار داشت: برای اولین بار در کشور دانش فنی تولید سبوس فرآوری شده به روش تخمیری را کسب کردیم و با این روش مقدار اسید فیتیک سبوس بعد از فرآوری تا حد محدوده استاندارد (کمتر از ppm 500) کاهش یافته است. 

جلالی افزود: از عناصر ضروري براي بدن بوده و كمبود آن باعث بروز عوارضی چون تأخير تكامل و هماهنگ شدن رشد كودك، افزايش خطر ابتلا به بيماري هاي عفوني، كاهش فعاليت بدني ، ظرفيت يادگيري و خستگي زودرس ناشي از كم خوني، بروز عوارض گوارشي و همچنین نقايص مادرزادي لوله عصبي می‌شود.

وی یادآور شد: بهبود دهنده نان استارچ را یکی دیگر از تولیدات این شرکت بوده که این  بهبود دهنده ها ترکیباتی هستند که با ایجاد انعطاف پذیری و افزایش قدرت تحمل خمیر در کلیه مراحل تولید نان اعم از میکس کردن، تخمیر و پخت سبب بهبود کیفیت محصول نهایی می شوند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید