تولید اولین شاسی بلند بنتلی آغاز شد! آیا ملکه انگلیس صاحبش است؟

0

مدتی بود که کمپانی جاه طلب بنتلی با اخباری در مورد تولید اولین SUV خود در صدر محافل خبری حضور داشت. پس از معرفی رسمی این محصول، بالاخره اولین دستگاه از این محصول لوکس و گران قیمت وارد خط تولید شد.

2015-Bentley-Bentayga-3

این محصول که هنوز رنگ نهایی آن مشخص نیست، قرار است تا با حدود ۱۳۰ ساعت کار دستی تولید شود. در طول فرآیند مونتاژ، خط تولیدهای جدید این کمپانی یعنی فروشگاه و قسمت رنگ آمیزی، سیستم مونتاژ جدید و … با هزینه تقریبی ۸۴۰ میلیون پوند راه اندازی شده است.

مدیر عامل این کمپانی آقای ولفگانگ دورهایمر در مراسم برگزار شده جهت تولید اولین بنتایگا می‌گوید که این محصول در رقابت با سایر شاسی بلندهای روز بازار از همه لحاظ برتر بوده و در کنار قدرت فنی‌اش، می‌توان آن را لوکس‌ترین SUV دنیا نیز دانست.

هنوز هیچ گزارشی در مورد این که اولین شاسی بلند بنتلی به چه کسی تعلق خواهد گرفت رسما منتشر نشده است؛ اما گزارش‌های پیشین نشان می‌دهد که رئیس این کمپانی با سفری به سمت اسکاتلند محل حضور ملکه الیزابت انگلیس، قصد دارد تا اولین دستگاه را وی تقدیم کند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که این محصول حدود ۱۵۰ هزار پوند آپشن دارد! اما گزینه‌هایی که هم اکنون می‌توان از آن‌ها نام برد، بهره گیری از یک موتور ۶.۰ لیتری W12 با سیستم دو گانه توربوشارژ است که می‌تواند حدود ۶۰۰ اسب بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتن بر متر گشتاور تولید کند!

مقرون به صرفه ترین نسخه بنتایگا در کشور انگلیس نزدیک به ۱۶۰.۲۰۰ پوند قیمت دارد. در آلمان این میزان حدود ۲۰۸.۵۰۰ یورو خواهد بود و نهایتا در ایالات متحده این شاسی بلند فوق لوکس ۲۲۹.۱۰۰ دلار قیمت دارد.

تصاویر این مراسم را می‌بینیم:

2015-Bentley-Bentayga-1 2015-Bentley-Bentayga-2 2015-Bentley-Bentayga-4 2015-Bentley-Bentayga-5 2015-Bentley-Bentayga-6

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید