تولید خودروی انگلیسی MG360 در آذربایجان شرقی!

0

روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی از امکان تولید ۱۰ هزار دستگاه خودروی بومی با برند اروپایی MG360 تا ۸ ماه آینده و نیز امکان اشتغال‌زایی دوهزار نفر با اجرای این طرح خبر داد.

به گزارش چرخان به نقل از خبرگزاری فارس، غلامعلی راستی در جلسه تبادل نظر با شرکای داخلی و خارجی خودروی بومی گفت: به واسطه‌ی این توافق تولید خودروی MG360 محصول کشور انگلستان با استاندارد یورو ۵ و مشارکت کمپانی خودروسازی شانگهای موتور چین و ایران‌خودروی آذربایجان‌شرقی میسر شد.
غلامعلی راستی شرط موافقت با این طرح را بهره‌گیری از توان تولیدکنندگان بومی به‌خصوص قطعه‌سازان استان و نیز داشتن قابلیت صادراتی محصول تولیدی عنوان نمود.
وی به زیرساخت‌‌های موجود صنعت خودروسازی در استان اشاره کرد و افزود: زیرساخت‌های لازم و امکاناتی نظیر گاز، نفت، پتروشیمی، معادن و به‌خصوص واحد‌های تولیدی و قطعه‌سازان متجرب در منطقه وجود دارد و نهایتا بعد مسافت و انتقال برخی قطعات از کشور چین به ایران مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد بود. این مسئول نیز به منطقه‌ آزاد ارس اشاره نمود و از مزیت‌هایی هم‌چون ورود ماشین‌آلات، انبارکردن قطعات یدکی مورد نیاز و همچنین صادرات سهل‌تر محصول به واسطه‌ی گشایش سوئیفت را به عنوان دیگر مزایای استان برای سرمایه‌گزاری نام برد.
راستی در پایان گفت: تحقق تولید خودروی مذکور در آذربایجان‌شرقی در چندین مرحله واقع خواهد شد و با بررسی‌های صورت پذیرفته، مراحل جوشکاری و نقاشی در استان قابل انجام است که این موضوع بلقوه کاهش قیمت تمام‌شده محصول را در پی دارد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید