تولید داروی تست تشخیص دیابت با حمایت ستاد فناوری نانو

0

مدیر عامل یک شرکت فناور گفت: با حمایت ستاد فناوری نانو داروی تشخیص دیابت و کرم ضد سوختگی در این شرکت تولید و درحال اخذ مجوزهای لازم هستیم برای تولید انبوه هستیم.

به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی ؛ محمد رئوفی مدیرعامل یک شرکت فن‌آور در حوزه دارویی با اشاره به توزیع داروی جدید برای تست بیماران دیابتی عنوان کرد: تحقیقات بر روی  ساخت این محصول از حدود پنج سال پیش آغاز شده و این دارو به وسیله کارشناسان فنی شرکت در شش ماه پیش تولید شد.

وی ادامه داد: این محصول بیشتر برای بیماران دیابتی بوده که ترکیب آن ماده گیاهی گل رز،‌کرمی برای التیامی سوختگی  و دردهای ناشی از بخیه درست شده است.

رئوفی عنوان کرد: در داروی ضد دیابت تخلل ترکیباتش نسبت به داروهای رایج بیشتر بوده و همین امر سبب شده تا طول فرآیند درمان کاهش یابد.

وی تصریح کرد: رشد سلول‌ها بر اثر مصرف این دارو و همچنین کرم سوختگی بسیار بالا بوده و همین امر سبب کاهش درد بیمار و تعادل متابولیسم بدن می‌شود.

رئوفی اظهار داشت: تولید این دارو با حمایت ستاد فناوری نانو صورت گرفته و این دارو به تولید انبوه نرسیده و ما به فکر تجاری سازی آن هستیم.

وی افزود: متاسفانه هیچ حمایتی از ما صورت نگرفته و ما به دنبال برند دانشگاهی معتبر و اخذ مجوز از سازمان غذا و دارو هستیم.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید