تولید چری آریزو ۵ در مدیران خودرو

0

مدیران خودرو که به عنوان نماینده رسمی محصولات چری چین در ایران فعالیت می‌کند، اکنون تصمیم دارد جدیدترین عضو محصولات خانواده چری را در ایران تولید کند. قرار است همزمان با آغاز تولید سدان آریزو ۵ در چین، تولید آن در ایران نیز آغاز شود. این همکاری بین چری و مدیران خودرو روابط عمیق بین این دو شرکت را نمایش می‌دهد. آریزو ۵، برای اولین بار توسط چری در نمایشگاه گوانگجو چین به نمایش گذاشته شد و مسئولان شرکت خودروسازی چری اعلام کردند که در تابستان آینده خط تولید و مونتاژ آن را فعال می‌کنند. 

25974_chery-arrizo5-2016-001

محصول جدید چری که طراحی قابل قبولی دارد، به نوعی ترکیبی از چند خودروی جهانی است. در طراحی قسمت جلویی خودرو می‌توان به محصولات هیوندای اشاره کرد. با مشاهده قسمت جانبی نیز شما یاد هیوندا النترا خواهید افتاد. در قسمت عقب که فقط در یک لوگو با خودروهای هیوندا، این محصول تفاوت دارد. البته در مجموع این کپی برداری ترکیب خوب و زیبایی را ایجاد کرده است. طبق اعلام شرکت سازنده، چری آریزو ۵ با دو پیشرانه ۱.۲ لیتری توربوشارژر بنزینی و موتور ۱.۵ لیتری چهار سیلندر بنزینی تنفس طبیعی عرضه می‌شود که احتمالا برای ایران  پیشرانه ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی با جعبه دنده‌ای اتوماتیک CVT در نظر گرفته شده است. مقدار قدرت تولیدی این پیشرانه هم ۱۱۶ اسب بخار همراه با ۱۴۸ نیوتن متر گشتاور اعلام شده است.

25380_chery-arrizo5-2016-008
ابعاد این خودرو  ۴۵۷۲ میلیمتر در طول، ۱۸۲۵ میلیمتر در عرض و ۱۴۸۲ میلیمتر در ارتفاع است و فاصله بین دو محور آن ۲۶۷۰ میلیمتر است. از آنجا که این خودرو شباهت زیادی با محصولات هیوندا دارد بنابراین شما با یک خودرو با ابعاد بزرگتر از اکسنت و کوچکتر از النترا روبرو هستید. قیمت این خودرو مشخص نشده ولی اگر در زمان عرضه این محصول وضعیت بازار مانند زمان حال باشد انتظار می‌رود آریزو ۵ قیمتی در حدود ۷۰ میلیون تومان داشته باشد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید