تویوتا سوپرا، جایگزین جدیدی برای سال ۲۰۱۸!

0

2

بی. ام. و. Z4 و تویوتا سوپرا جایگزین‎هایی هستند که در سال ۲۰۱۸ از این خط مونتاژ اتریشی خارج خواهند شد.

بنا به گزارشات اخیر، بیامو و تویوتا از کمپانی مگنا استیر درخواست کرده‏ اند که ساخت اتومبیل آینده آن‎ها (که از چارچوب مشترکی توسعه یافتهاند) را بر عهده گیرد. به گفته روزنامه محلی  Kleine Zeitung، نسل بعدی بیامو Z4 احتمالا Z5 نام دارد و جانشین تویوتا سوپرا از سال ۲۰۰۸  از خط مونتاژ کارخانه تولیدکننده واقع در شهر گراتس اتریش وارد بازار خواهد شد. این روزنامه در گزارش خود اظهار داشت که میزان تولید این دو مدل خودرو سالانه ۶۰۰۰۰ دستگاه در نظر گرفته شده است.

کمپانی بیامو اظهار داشته که پس از تصمیم‎گیری مبنی بر اتمام تولید مینی پیس‌من و کانتریمن در گراتس طی سال جاری، قراردادی برای تولید مدلی جدید در سال آینده را با مگنا استیر امضا خواهد کرد اما هنوز نام آن را انتخاب نکرده است. احتمالا این کانتریمن در کارخانه VDL Nedcar واقع در هلند تولید خواهد شد اما هنوز در این مورد تصمیم قطعی گرفته نشده است. درحال حاضر این کارخانه به تولید مینی هاچ‎بک می‎پردازد. تولید پیس‎من نیز اکنون درحال متوقف شدن است.

یکی از سخنگویان مگنا استیر اظهار داشت که این کمپانی هنوز اجازه انتشار نام مدل جدید بیامو که جایگزین پیس‌من و کانتریمن خواهد شد را ندارد.

سخنگویان بیامو و تویوتا در برابر گزارشات  Kleine Zeitung سکوت کردند. مدل کنونی Z4 از می سال ۲۰۰۹ در بازار بوده و مدیران بیامو خاطر نشان ساختند که در اوایل سال جاری هیچ‎گونه تأیید نهایی برای ارائه مدل جایگزین، علی‎رغم انجام تحقیقاتی در مورد امکان انجام آن داده نشده است. میزان تقاضا برای اتومبیل‎های دو سرنشین مطلوب نیست، تا حدی که باعث شد کمپانی بیامو تولید مینی کوپه، رودستر و پیس‎من را متوقف کند. میزان فروش Z4 در سه ماه اول با افت ۴۷ درصدی مواجه شد و این مدل تنها سه دهم درصد از حجم تولید برند بیامو را تشکیل می‎دهد.

هنگامی‎ که رسانه خبری  Automotive News Europe پرسید که آیا سرمایه‏‎گذاری در بخش رودستر هنوز از لحاظ مالی مقرون به صرفه است، هارالد کروگر مدیرعامل بیامو اظهار داشت که: «احتمالا همکاری با تویوتا در این زمینه مفید خواهد بود. بیامو تاریخچه‎ای طولانی در زمینه رودستر دارد و ما بار دیگر این بخش را راه می‎اندازیم. این بخش زیاد عظمت ندارد اما برای حسن شهرت برند ما سودمند است».

مگنا استیر یکی از واحدهای مگنا بین‎المللی کاناداست و اتومبیل‎هایی با حجم پایین مانند رودستر تولید می‎کند. درحال حاضر کارخانه گراتس به تولید مرسدس کلاس G و SUV می‏پردازد و قصد دارد در سال ۲۰۱۷ مدل جگوار لندروور را نیز به این فهرست اضافه کند. سال گذشته، تولید پژو RCZ کوپه در این کارخانه متوقف شد.

کمپانی مگنا استیر در اوایل این ماه اظهار داشت که تجهیز مجدد کارخانه گراتس برنامه ‏ریزی شده و در سال آینده تکمیل خواهد شد.

پیش‎بینی می‎شود که تولید سالانه کارخانه گراتس در سال ۲۰۱۸ به بیش از ۲۰۰۰۰۰ دستگاه خودرو برسد درحالی که این میزان در سال گذشته ۱۰۳,۹۰۴ دستگاه بوده است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید