تویوتا هایلندر ۲۰۱۷ با پیشرانه‌ای جدید به نیویورک می‌رود

0

کمپانی تویوتا با فیس‌لیفت و تغییر پیشرانه هایلندر، آن را آماده نمایش و معرفی در نمایشگاه خودروی نیویورک کرده است. پس از گذشت سه سال چهره تویوتا هایلندر تغییر کرده، و در طراحی مجدد آن شاهد جلو پنجره‌ای و چراغهایی جدید هستیم. شکل چراغهای عقب از نظر گرافیکی بهتر شده و یک نوار کرومی بر روی سپر عقب قرار گرفته است. علاوه بر اینها، رینگهای ۱۹ اینچی و سیستم تعلیق اسپرت را هم باید به ویژگی‌های تویوتا هایلندر ۲۰۱۷ افزود.

2017-toyota-highlander

تویوتا این خودرو را در رنگ‌های جدیدی عرضه خواهد کرد که شامل؛ آسمانی نقره‌ای متالیک، قهوه‌ای متالیک و قرمز صدفی خواهد بود. داخل کابین هایلندر ۲۰۱۷، با چرمی قهوه‌ای رنگ پوشیده شده و ۴ پورت USB برای ردیف دوم در نظر گرفته شده، تا سرنشینان به آسانی دستگاه‌های الکتریکی خود را شارژ کنند. این خودرو مختص ۷ سرنشین طراحی شده؛ که با اعمال تغییراتی در قسمت انتهایی و بار خودرو،  ظرفیت آن  به ۸ نفر ارتقاء می‌یابد.

2017-toyota-highlander1

اما مهمترین خبر در رابطه با این خودرو، جایگزینی گیربکسی هشت سرعت و اتوماتیک به جای گیربکس شش سرعت قبلی است. تویوتا هایلندر ۲۰۱۷ از یک موتور ۳.۵ لیتری و شش سیلندری استفاده خواهد کرد، که جزئیات کاملی درباره مصرف سوخت این پیشرانه منتشر نشده و به احتمال زیادقدرتی معادل ۲۷۰ اسب‌بخار و گشتاوری ۳۳۶ نیون‌متری خواهد داشت.

2017_toyota_highlander

با این حساب به نظر می‌آید که مصرف سوخت این خودرو در شهر حدود ۱۳ لیتر، و در جاده حدود ۱۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش باشد. همچنین مصرف سوخت هایلندر ۲۰۱۷ به صورت ترکیبی، ۱۱.۵۰ لیتر خواهد بود.

تویوتا هایلندر ۲۰۱۷ مجهز به جدیدترین امکانات ایمنی از قبیل؛ ترمز خودکار، هشدار دهنده خروج از جاده، کروز کنترل تطبیقی، حسگر برخورد با موانع، نمایش نقاط کور، اسکن محیط اطراف به وسیله دوربین و … خواهد بود.

هایلندر ۲۰۱۷ در  دو مدل SE و LE در کارخانه‌جات تویوتا در ایندیانا تولید شده و پاییز ۲۰۱۶ عرضه می‌شود. تویوتا هنوز قیمت این خودرو را اعلام نکرده است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید