تویوتا و مزدا کمپانی مشترکی برای ساخت ماشین های الکتریکی تاسیس می کنند

0

تویوتا و مزدا کمپانی مشترکی برای ساخت ماشین های الکتریکی تاسیس می کنند

توسعه رو به رشد خودروهای الکتریکی در جهان باعث شده به تدریج کمپانی های صاحب نام دنیای اتومیبل سازی وارد رقابت برای کسب سهم بیشتری از این بازار مدرن باشند. خودروهای الکتریکی بدون تردید آینده صنعت خودروسازی جهان را شکل می دهند و هر شرکتی برای باقی ماندن در میدان رقابت می بایست نیروها و سرمایه های خود را در بخش تحقیق و توسعه ماشین های الکتریکی متمرکز کند. از طرفی شرکت های ژاپنی همیشه نمونه ای بسیار درخشان در به کارگیری تکنولوژی در صنایع مختلف به حساب می آیند و تا به حال نیز انتظار برای حضور پر قدرت آنها و ساخت ماشین های الکتریکی طولانی شده است.

امروز دو شرکت بزرگ ژاپنی مزدا و تویوتا اعلام کردند کمپانی جدیدی را به صورت مشترک به منظور توسعه و ساخت ماشین های الکتریکی تاسیس می کنند. این شرکت جدید که EV Common Architecture Spirit Co Ltd. نام دارد در اصل با سرمایه گذاری سنگین تویوتا تاسیس شده و 90 درصد سهام آن در اختیار این کمپانی بزرگ می باشد. 10 درصد سهم باقی مانده نیز بین دو شرکت مزدا و Dneso تقسیم شده است. بر اساس اطلاعیه مشترک منتشر شده، در فاز اول تولید خودروهای الکتریکی قرار است از پلتفرم فعلی تویوتا که در ماشین هایی نظیر پرایوس و کمری 2018 از آن استفاده می شود بهره گرفته شود. همچنین این شرکت قصد دارد طیف گسترده ای از محصولات را در سال های آتی در خط تولید خود قرار دهد که شامل اتومبیل های کوچک دو نفره شهری و SUV ها خواهند شد.

تویوتا بیش از بیست سال است که در حال تولید ماشین های هیبریدی گازی – الکتریکی می باشد اما هنوز اثری از یک خودروی کاملا الکتریکی مانند آنچه تسلا تولید می کنند در بین محصولات این شرکت وجود ندارد. در طرف دیگر مزدا نیز هنوز به صورت جدی وارد فاز توسعه و تولید ماشین های الکتریکی و حتی هیبریدی نشده است و بیشتر تمرکز آنها بر روی کاهش آلایندگی پیشرانه های فعلی این شرکت قرار دارد. البته مدیران مزدا اعلام کرده اند از سال 2019 می توان منتظر ورود ماشین های الکتریکی آنها به بازار بود. هنوز درباره زمان عرضه اولین خودروهای کمپانی مشترک مزدا و تویوتا توضیحاتی منتشر نشده است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید