تکذیب تولید کانسپت مفهومی RX-Vision تا سال ۲۰۲۰

0

معرفی کانسپت مفهومی RX-Vision توسط کمپانی مزدا، علاقه‌مندان فراوانی جذب این کمپانی کرد. علاقه‌مندان تصور می‌کردند که به زودی خودروی مذکور به تولید خواهد رسید و آنها شاهد قدرت‌نمایی RX-Vision می‌شوند.

اما مدیر اجرایی مزدا، آقای Yuji Nakemine گفته است: «طرح مفهومی RX-Vision تنها یک رویا برای بازار آینده خودرو بوده و در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای تولید انبوه آن نخواهیم داشت.»

d4

آقای Nakemine می‌گوید که مزدا، فعلا  تمرکز خود را بر روی تولید مدل‌های فعلی قرار داده و در صورت به دست آوردن سودکلان و سپس استخدام مهندسین بیشتر، می‌توان درباره تولید یک طرح مفهومی و چشم‌اندازهای آن صحبت کرد. بنابر این هواداران مزدا نباید به شایعات توجه کرده و به آنها دامن بزنند.

به این ترتیب مزدا رسما تولید مدل RX-Vision را به دلیل بهره‌وری پایین و هزینه فراوان رد می‌کند. پیش از این تصور می‌شد که خودروی مذکور، در سال ۲۰۲۰ و هم زمان با صدمین سالگرد کمپانی مزدا، با یک موتور توربو شارژ  و با توان ۴۰۰ اسب‌بخار رونمایی خواهد شد.

براساس شایعات، در سال ۲۰۲۰ خودرویی به نام RX توسط مزدا رونمایی می‌شود. جالب اینجاست که مزدا، موتوری ۴۰۰ اسب‌بخاری را به ثبت رسانده، ولی اطلاعات آن را فاش نمی‌کند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید