تیری 2080 اسب بخاری در چله کمان آرش

0

تیری 2080 اسب بخاری در چله کمان آرش

هرچه بیشتر به گیگر های حاضر در نمایشگاه خودرو ژنو میپردازیم هیجان بیشتری به سراغمان می آید. ابر خودرو ها از پی هم رونمایی می شوند و ارقام نجومی قیمت ها و قدرت های پیشرانه های آنها ما را به وجد می آورند و فضای رقابت بوجود آمده بین پرچمداران این خودرو ها بسیار جذاب پیش می رود. هنوز چیزی از معرفی قدرتمند ترین خودرو های نمایشگاه یعنی بوگاتی شیرون و کنیخزگ ریگرا نگذشته که آرش، خودرو ساز ایرانی-انگلیسی، با معرفی خودروی جدید خود دیگر ابر خودرو های معرفی شده در نمایشگاه را به زانو درآورد. با ما همراه باشید تا در ادامه بیشتر با مشخصات فنی این خودروی قدرتمند آشنا شویم.

آرش فربد جوانی ایرانی است که از سال 1999 با تاسیس شرکت Farboud Limited پا به عرصه تولید خودرو های سوپر اسپورت گذاشت. بعد از گذشت 5 سال و تولید دو خودروی Farboud GT و Farboud GTS در سال 2006 این شرکت در پی اعمال برخی تغییرات به Arash Motor Company تغییر نام داد و از آن زمان تا کنون با تولید Arash AF8 و پیش نمایش های متعدد از Arash AF10 به کار خود ادامه میدهد. چندین سال است که این شرکت از نمونه مفهومی AF10 رونمایی کرده است و از آن زمان هربار مدلی با قدرت بیشتر در نمایشگاه ها و مراسم های مختلف به نمایش می گذاشت اما در نهایت امسال در نمایشگاه خودروی ژنو آرش از جدید ترین بروز رسانی این مدل پرده برداری کرد و با مشخصات فنی حیرت انگیزی خط و نشان های زیادی برای دیگر ابر خودرو ها کشید.

خودروی AF10 مجهز به پیشرانه ای هایبرید است که متشکل از یک پیشرانه 8 سیلندر با آرایش V شکل با حجم 6.2 لیتر و چهار پیشرانه الکتریکی است. پیشرانه سوخت فسیلی این خودرو به تنهایی نزدیک به 900 اسب بخار قدرت تولید میکند و پیشرانه های الکتریکی این خودرو هر کدام قادر به تولید 295 اسب بخار هستند. مجموع قدرت پیشرانه های این ابر خودروی هایبرید معادل 2080 اسب بخار است، قدرتی که تقریبا 3 برابر یک لامبورگینی اونتادور و یا نزدیک به 4 برابر قدرتی است که پورشه از خودرو 911 معروف خود استخراج میکند. اما متاسفانه آرش AF10 با این مقدار قدرت نمیتواند سرعتی بیش از خودرو های مذکور داشته باشد اما در عین حال قدرت پیشرانه های این خودرو که به چرخ های عقب آن منتقل می شوند باعث شده تا در 2.8 ثانیه از حالت سکون آن را به 100 کیلومتر بر ساعت برساند و سرعت نهایی این خودرو هم 330 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

قسمت اعظم شاسی خودروی آرش AF10 از فیبر کربن ساخته شده و در قسمت های جلو و عقب نیز از آلومینیوم استفاده شده است. نسخه ای مخصوص مسابقه از این خودرو نیز قابل سفارش است که در آن امکاناتی مانند Roll Cage، رنگ آمیزی مخصوص، سیستم اطفاء حریق و سیستم بیسیم و زمان گیری مخصوص مسابقات اضافه خواهد شد. نسخه ابتدایی تری از این خودرو نیز با پیشرانه 8 سیلندر با آرایش V شکل و قدرت خروجی 550 اسب بخار برای قابل خرید است که قیمت آن 388 هزار دلار اعلام شده است و قیمت نسخه 2080 اسب بخاری آرش AF10 هم از 1.1 میلیون دلار شروع می شود. اگر از طرفداران پیشرانه های قدرتمند و ابر خودرو ها هستید مطالب بعدی بخش خودرو که بزودی منتشر خواهد شد را از دست ندهید، همچنین در روز های آینده با گزارش های بیشتری از نمایشگاه خودروی ژنو در خدمت شما عزیزان خواهیم بود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید