تیم فوتبال زنان امریکا محبوب ترین تیم حال حاضر در بازی FIFA 16

0

تیم فوتبال زنان امریکا محبوب ترین تیم حال حاضر در بازی FIFA 16

اکنون چیزی بیش از دو ماه از انتشار آخرین نسخه از سری بازی های فیفا یا همان FIFA 16 زمان می گذرد و می توان گفت که علاقمندان این بازی همچنان با اثر محبوب خود سرگرم هستند. اگرچه مجموعه بازی های فیفا در سبک شبیه ساز فوتبال چیزی نزدیک به بیست و دو سال سابقه ی حضور در دنیای بازی های کامپیوتری دارند، اما در نسخه ی امسال یعنی بازی فیفا 16 برای نخستین بار در تاریخ سری فیفا بود که شاهد حضور تیم های ملی فوتبال بانوان در سری بازی های فیفا بودیم. در این میان عضو ارشد شرکت الکترونیک آرتز (صاحب امتیاز اصلی سری بازی های فیفا) یعنی آقای پیتر مور به تازگی آماری را از بازی فیفا 16 ارائه داده است که دانستن آن ها خالی از لطف نیست.

ظرف روز های اخیر و در جریان برگزاری همایش ورزشی BlazerCon که شرکت EA نیز یکی از حامیان مالی آن محسوب می شود، آقای پیتر مور در ضمن صحبت های خود به این نکته اشاره کرد که در میان 600 تیمی که می توان در بازی فیفا 16 آن ها را انتخاب کرد، تیم ملی زنان امریکا توانسته است رتبه ی نخست را به خود اختصاص دهد. در واقع میان این رکورد شکنی تیم ملی بانوان امریکا می توان نکات جالبی را مشاهده کرد. نخست این که رتبه ی مورد نظر رتبه ای جهانی است و اگر بخواهیم گستره ی آماری مان را تنها به کشور امریکا محدود کنیم، خواهیم دید که تیم فوتبال بانوان امریکا (بنا بر گفته های آقای مور) در رتبه ی بیست و سوم محبوبیت قرار دارد! از سوی دیگر باید به این نکته هم توجه داشت که تیم های ملی بانوان حاضر در بازی فیفا 16 که تنها 12 تیم آلمان ، امریکا ، کانادا ، برزیل ، سوئد ، فرانسه ، انگلستان ، اسپانیا ، ایتالیا ، استرالیا ، مکزیک و چین را شامل می شوند فقط در قالب بازی های دوستانه و یک تورنمنت محدود جهانی قابل بازی هستند و بر خلاف تیم های فوتبال مطرح باشگاهی در بازی فیفا 16 قابلیت شرکت در لیگ های طولانی مدت و پر هوادار را ندارند. اما با این حال به نظر می رسد که تیم ملی فوتبال زنان امریکا توانسته است در طول مدت دو ماهی که از انتشار بازی فیفا 16 می گذرد، به موفقیت قابل توجهی دست یابد و به عنوان محبوب ترین و پر انتخاب ترین تیم حاضر در این بازی در میان گیمر های جهان شناخته شود. در این میان شاید بتوان بخشی از این محبوبیت جهانی را به حساب قهرمانی تیم فوتبال زنان امریکا در جام جهانی فوتبال گذاشت که مدتی پیش از انتشار بازی فیفا 16 رقم خورد. البته علاوه بر محبوبیت تیم ملی فوتبال بانوان امریکا در میان علاقمندان بازی فیفا 16، آقای مور به این نکته هم اشاره کرده است که کاپیتان تیم ملی فوتبال بانوان امریکا یعنی الکس مورگان (که در هنگام انتشار بازی فیفا 16 شاهد قرار گیری تصویر چهره ی او بر روی کاور این بازی در بخش امریکای شمالی هم بودیم) تا کنون موفق شده است در بازی فیفا 16 بیش از یک میلیون گل به ثمر برساند (در واقع گیمر های بازی فیفا 16 توسط او موفق به زدن این تعداد گل شده اند) و به این ترتیب او نخستین بازیکن زن حاضر در یکی از نسخه های سری فیفا به شمار می رود که توانسته است به چنین رقمی در امر گل زنی دست یابد.

 fifa16

بنا بر گفته های آقای مور در همایش مذکور، تعداد علاقمندان نسخه های متعدد سری فیفا از سال 2013 میلادی تا امسال یعنی سال 2015 میلادی چیزی حدود دو برابر شده است و علاوه بر این امر، تعداد افرادی که در امریکای شمالی از طریق سری بازی های فیفا به ورزش فوتبال جذب می شوند با شیب قابل توجهی در حال افزایش است. همان گونه که شاید بدانید در امریکای شمالی ورزش هایی نظیر بسکتبال ، بیس بال ، سوپر بال (فوتبال امریکایی) و حتی هاکی روی یخ ورزش هایی به مراتب محبوب تری از ورزش فوتبال محسوب می شوند و لیگ های حرفه ای مربوط به هر کدام از ورزش های فوق مخاطبان فراوانی در امریکای شمالی دارند. اما این امر رفته رفته در حال تغییر است و سری بازی های فیفا قرار است نقش مهمی را در این میان ایفا نمایند. حتی بنا بر گفته های آقای مور مجموعه بازی های فیفا، این نقش را هم اکنون نیز به خوبی ایفا نموده اند و توانسته اند تا ورزش فوتبال را به عنوان ورزشی محبوبی در میان گیمر ها مطرح سازند. بر اساس اظهارات آقای مور اکنون چیزی نزدیک به 50 در صد از گیمر های امریکایی که به انجام بازی فیفا مشغول هستند، اعتقاد دارند که فوتبال ورزش بسیار محبوبی به شمار می رود و در این میان حتی چیزی نزدیک به 34 در صد از گیمر های مذکور پس از تبدیل شدن به هوادار پر و پا قرص سری بازی های فیفا، به طرفداران سر سخت ورزش فوتبال نیز تبدیل شده اند. به نحوی که به طور منظم به دیدن بازی های لیگ حرفه ای فوتبال امریکا یا MLS می روند و حتی به منظور مشاهده کردن برخی بازی های حساس لیگ قهرمانان اروپا راهی قاره ی سبز می شوند. آقای مور همچنین به ذکر این نکته ی جالب پرداخته است که در طول دو ماه اخیر و پس از عرضه شدن بازی فیفا 16 به بازار، تعداد گیمر های امریکایی که در حین انجام بازی فیفا 16 به انتخاب دو تیم فوتبال رئال مادرید یا بارسلونا در طول مسابقات خود پرداخته اند بسیار بیشتر از گیمر هایی است که در کشور اسپانیا این دو تیم سرشناس را انتخاب کرده اند !

 fifa16-1

به هر حال به نظر می رسد که گنجاندن تیم های ملی بانوان در بازی فیفا 16 موفقیت قابل توجهی برای شرکت EA به حساب آمده و هیچ بعید نیست که در نسخه ی سال آینده ی بازی فیفا تیم های بیشتری از رده ی بانوان به این اثر اضافه شوند و علاقمندان بازی فیفا بتوانند در مُد های بیشتر و متنوع تری در این زمینه به رقابت بپردازند. حال که متن پیش رو را با همایش ورزشی BlazerCon آغاز کردیم، بد نیست برای به پایان رساندن این متن نیز دوباره به سراغ همایش مذکور برویم. باید خاطر نشان کرد که در همایش یاد شده بسیاری از بازیکنان تیم ملی فوتبال بانوان امریکا نیز حاضر بودند و برخی از آن ها به صحبت در مورد بازی فیفا نیز پرداختند (به عنوان مثال اکثر آن ها رضایت کاملی از طراحی چهره های خود در بازی فیفا 16 نداشتند!). در این میان هدر اورایلی هافبک تیم فوتبال کانزاس سیتی و تیم ملی بانوان امریکا به شدت از رتبه ی 81 خود در بازی فیفا 16 ناراضی بود و اعتقاد داشت که سرعت او در دنیای واقعی و چمن سبز بسیار بیشتر از مدل مجازی اش در بازی فیفا 16 است! شاید سازندگان بازی فیفا 17 علاوه بر اضافه کردن مد های بیشتر به بخش فوتبال بانوان، در صد رتبه ی فنی اورایلی را نیز بالاتر ببرند یا حد اقل سرعت او را بیش از بازی فیفا 16 طراحی نمایند!

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید