تیم کوک: وقت «یک تغییر عظیم» در صنعت اتومبیل سازی فرا رسیده

0

گیگر :

تا به اینجا فعالیت آسیاب تولید شایعات درباره Apple Car لحظه‌ای از چرخش باز نایستاده است و مدیرعامل این شرکت، تیم کوک هم هیچگاه تلاشی برای رد یا مقابله با آنها نکرده است.

حال شب گذشته تیم کوک روی سن مصاحبه با ژرارد باکر، سردبیر وال استریت ژورنال نیز برخی نظرات خود را در خصوص آینده این صنعت بیان داشته که به نظر جنجالی می‌رسند. البته در این میان هیچ نکته‌ای در تایید فعالیت های سری احتمالی اپل یا  امکان بالقوه ورود اپل به صنعت اتومبیل بر زبان نیاورده است.
 
او می‌گوید: «خواهید دید که در آینده چه خواهیم کرد و چه مسیری را خواهیم رفت. اما من فکر می‌کنم این صنعت در نقطه عطف خود برای تغییری بزرگ و عظیم قرار دارد. که الزاما یک تغییر تکاملی نخواهد بود.» البته وی در گفتار کوتاهی اشاره کرد که هدف اپل این است تا «تجربه کاربری آیفون را در ماشین» برای مردم خلق کند که می تواند اشاره ای به پروژه فعلی CarPlay این شرکت باشد. اما واضح است که وی سرانجام ماشینها را در مسیری بسیار بلندپروازانه‌تر در دورنمای ذهنی خود دارد.
 
کوک می‌گوید: «نرم‌افزار به بخش ساختاری بسیار مهمی در آینده اتومبیل تبدیل خواهد شد. رانندگی خودکار بدون سرنشین  بیش از پیش اهمیت خواهد یافت. و بسیاری از تکنولوژی‌های اصلی اتومبیل به کلی تغییر پیدا خواهند کرد و الکتریکی شدن (و رهایی از شر موتورهای احتراقی فعلی) یکی از مراکز تمرکز اصلی آینده خواهد بود. و چیزهایی مانند این باعث خواهند شد که شاهد یک تغییر عظیم در این صنعت باشیم، تغییری بسیار بزرگ.»
 

 

شما منتشر کنید در

نظرات کاربران :

cover

پاسخ دهید