ثبت‌نام 1500 عشایر کم‌سواد در نهضت سوادآموزی

0

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: عشایری که ثبت‌نام کرده‌اند تا خرداد ماه سال 95 آموزش‌های لازم را می‌بینند که این طرح در حال حاضر تنها در چهار استان به مرحله اجرایی رسیده است.

باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در گفتگو باخبرنگار   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی  ، گفت: برای بی‌سوادان و کم‌سوادان مناطق عشایری در چهار استان آذربایجان شرقی، اردبیل، فارس و کهکیلویه و بویراحمد مربیانی در جهت توانمندسازی و آموزش در نظر گرفته‌ایم که برای مربیان، دوره 48 ساعته پیش‌بینی کرده‌ایم و کارگاه‌هایی برای آنها برگزار شد تا در ارتباط با تولید محتوای سالم و کاربردی، روش‌ها و فنون تدریس، آشنایی با نظام آموزشی بزرگسالان و شرایط جامعه عشایری آشنایی لازم را پیدا کنند.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی ادامه داد: در هر چهار استان آذربایجان شرقی، فارس، اردبیل و کهکیلویه و بویراحمد 1500 کم‌سواد و بی‌سواد مطلق برای دوره‌های آموزشی ثبت‌نام کردند که دوره‌های آموزشی از بهمن سال 94 شروع شده است و تا خرداد ماه سال 95 ادامه می‌یابد.

باقرزاده در پایان گفت: در این راستا 400 مربی آموزش دیده شدند تا بتوانند آموزش‌های لازم را به 1500 نفر کم‌سواد و بی‌سواد بدهند همچنین در این راستا مشارکت مالی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری 100 میلیون تومان بوده و بقیه این مبالغ توسط سازمان نهضت سوادآموزی پرداخت شده است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید