ثبت اولین تصادف خودران گوگل

0

گیگر :

شرکت گوگل به این واقعیت که سیستم خودرانش تاکنون مسئول هیچ تصادفی نبوده افتخار می‌کند؛ این خودران‌ها همواره به دلیل دخالت عوامل دیگری (بیشتر انسان‌ها) باعث تصادف شده‌اند؛ اما ظاهراً این بار این تصادف با سایر تصادف‌های این خودران فرق دارد. طبق گزارش سازمان وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا که نخستین بار توسط نویسنده‌ای به نام مارک هریس گزارش داده شد، یکی از شاسی‌بلندهای لکسوس که به سیستم خودران گوگل مجهز بود، با سرعت پایین به سمت یک اتوبوس که در حال حرکت بود، حرکت کرده است.

وب‌سایت verge بخشی از گزارش گوگل را که ماهیانه در مورد خودران گوگل منتشر می‌شود، به دست آورده است. در این بخش از گزارش، گوگل می‌گوید این خودران زمانی که قصد داشته مجدداً به ترافیک بازگردد، تصور کرده اتوبوس متوقف شده یا سرعتش را کاهش داده است.

اگر منصف باشیم باید بگوییم حق با گوگل است، مگر اینکه اتومبیل‌هایی که در جاده حضور دارند، خودران باشند. درجات مختلفی از مذاکرات وجود دارد و در این مذاکرات، مفروضات نادرست باعث بروز تصادف می‌شوند. هنوز زود است که جاده‌های خالی از انسان‌ها را ببینیم. تا آن زمان اتومبیل‌های خودران گهگاه تصادف خواهند کرد. این نخستین باری است که مقصر تصادف مستقیماً اتومبیل در نظر گرفته شده، نه یک راننده دیگر و همه این‌ها به قضاوت بد باز می‌گردد.

cover

پاسخ دهید