ثبت بیش از 5 هزار تماس تلفنی در سامانه‌ بهداشت محیط در ایام نوروز

0

رئیس مرکز سلامت محیط و کار تعداد تماس‌های تلفنی با سامانه‌ 1490 و 190 در ایام نوروز را 5 هزار و 237 مورد اعلام کرد.

صادق نیت رئیس مرکز سلامت محیط و کار در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ، از رسیدگی بیش از 90 درصد شکایات ایام نوروز خبر داد و گفت: تعداد تماس‌های تلفنی با سامانه‌ 1490 و 190 نسبت به سال گذشته افزایش دو برابری داشته و تعداد 5 هزار و 237 تماس در نوروز امسال به ثبت رسیده است، البته قابل ذکر است 90 درصد شکایاتی که به این سامانه گزارش شده مرحله‌ رسیدگی را گذرانده است.

وی علت افزایش این تماس‌ها را، افزایش شکایات ندانست و افزود: دو برابری تعداد تماس‌های سامانه‌ بهداشت امسال نسبت به سال گذشته نشان از سهولت اطلاع رسانی و دسترسی آسان مردم به سامانه است.

صادق نیت آماری از تعداد بازرسی‌های مراکز عرضه و فروش مواد غذایی ارائه داد: در ایام نوروز تیم‌های بهداشت محیط 528 هزار و 885  مورد بازرسی از مراکز عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و اماکن بین راهی صورت داده‌اند.در جریان این بازرسی‌ها 9 هزار و 91 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی مختلف به مرجع قضایی معرفی شده و از این مقدار هزار و 213 مرکز تعطیل شدند.

وی خاطر نشان کرد: در طی این بازرسی‌ها 610 هزار و 283 کیلوگرم مواد غذایی کشف و معدوم شد.تمام این فعالیت‌هابه همت چهار هزار و 500 بازرس بهداشت محیط در غالب هزار و 700 تیم انجام شده است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید