ثبت نام ٧٥ هزار نفر در دوره های جديد سوادآموزی

0

رييس سازمان نهضت سوادآموزی از ثبت نام ٧٥ هزار نفری سواد آموزان در دوره اول و دوم خبر داد.

علي باقرزاده رييس سازمان نهضت سواد آموزي وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی  در خصوص فعاليت های آموزشی سازمان نهضت سواد آموزی اظهار داشت: سال تحصيلی محصلان سازمان نهضت سوادآموزی از ابتدای ارديبهشت ماه تا پايان بهمن ماه است كه برنامه های درسی هر پايه تحصيلی در اين بازه زمانی تنظيم و تدريس می‌شود.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی عنوان كرد: سوادآموزی در استان‌های گرمسیر از استقبال كمتری برخوردار است كه برای آن ها برنامه‌های تلویزیونی لوح و قلم به عنوان آموزش فرد به فرد در نظر گرفته شده تا آن ها نیز از مباحث درسی دور نمانند.

وی با اشاره به عملكرد بهتر استان‌های شمالی بیان كرد: بالغ بر ٧٥ هزار نفر سوادآموز جدید ثبت نام شده اند كه برخی از آن ها باید دوره دوم سواد آموزی را طی كنند همچنین استقبال آن ها فعالیت های آموزشی سازمان نهضت سواد آموزی را تقویت می كند.

باقرزاده گفت: طرح خواندن با خانواده با استفاده از تدوین كتاب‌های جدید از برنامه‌های جدید سازمان نهضت سواد آموزی است كه سواد آموزان دوره اول ٣ كتاب و دوره دوم ٦ كتاب را در كنار خانواده مطالعه می‌كنند پس از آن در خصوص مطالب كتاب در كلاس های درس به بحث و گفتمان می پردازند.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به تدوین كتاب سلامت خانواده اظهار كرد: از سال گذشته كتابی با عنوان سلامت خانواده با مشاركت شركت محصولات لبنی روزانه علم و یونسكو تدوین شده  كه خود نیز حاوی مطالبی با محوریت سلامت خانواده است كه در شهریور ماه بین ٣٠ هزار سواد آموز توزیع می شود.

وی ادامه داد: برگزاری مسابقات كتاب خوانی و تجلیل از برگزیدگان به منظور تشویق و ترغیب سوادآموزان از برنامه‌های دیگر سازمان نهضت سوادآموزی است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید