جالب ترین ویژگی اندروید N به تبلت های نکسوسی نخواهد آمد

0

جالب ترین ویژگی اندروید N به تبلت های نکسوسی نخواهد آمد

تصاویر و نسخه های اولیه ارائه شده از نسخه بعدی اندروید نشان می دهند که ویژگی بسیار جالبی در این سیستم عامل اضافه شده. Free Form Window حالتی است که به کاربران اندروید اجازه خواهد داد همانند محیط سیستم عامل ویندوز، برای انجام عملیات مالتی تسک هر برنامه را به صورت پنجره ای جداگانه در فضایی همانند دسکتاپ مشاهده کنند و بتوانند به صورت همزمان از چندین برنامه در حال اجرا استفاده کنند. این ویژگی کارایی بسیار زیادی در گوشی های دارای نمایشگرهای بزرگ و به خصوص تبلت ها خواهد داشت. اما ظاهرا تبلت های نکسوسی شاهد عرضه این حالت نخواهند بود.

بر اساس توضیحاتی که در بلاگ گوگل منتشر شده و Slash Gear آنها را بازتاب داده است، گوگل به وضوح اشاره کرده که این API برای توسعه دهندگان برنامه های مختلف و همچنین کمپانی های استفاده کننده از اندروید در دسترس خواهد بود تا بتوانند آن را در اختیار کاربران قرار دهند، اما تبلت های خانواده نکسوس و تبلت Pixel C نخواهند توانست از Free Form Window استفاده کنند. به بیان ساده تر این خبر یعنی اینکه تبلت های اندرویدی ساخت شرکت هایی مانند سامسونگ و ال جی می توانند با در اختیار گذاشتن free form window برای کاربرانشان قابلیت مالتی تسک را به سطحی بالاتر ارتقا دهند، اما افرادی که به گوگل اعتماد کرده و تبلت های برند نکسوس را خریداری کرده اند از این حالت محروم می شوند.

در توضیح این اتفاق می توان دو فرضیه را در نظر گرفت. شرایط اول آن است که گوگل برای تبلت های نکسوسی برنامه ویژه ای را در نظر گرفته باشد و کاربران این دستگاه ها را با قابلیتی متفاوت و کاربردی تر از free form window سورپرایز کند. اما در طرف دیگر می توان این فرض را نیز در نظر داشت که ممکن است گوگل به دلیل عدم اطمینان از بازخوردهای این قابلیت و احتمال انتشار نظرات منفی درباره عملکرد free form window تلاش می کند دستگاه های برند نکسوس را از این شرایط دشوار دور نگه دارد و تا پیش از گرفتن بازخورد مثبت از سوی کاربران سایر شرکت ها از به کار گیری این ویژگی در دستگاه های خود جلوگیری کند. در هر صورت عدم دسترسی کاربران به یکی از جالب ترین ویژگی های اندروید N تصمیمی بحث برانگیز است و می بایست منتظر واکنش های کاربران و نیز توضیحات بیشتر گوگل در این رابطه بود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید