جامعه پزشکی شرف خود را بخاطر مسائل مالی زیرپا نمی گذارد

0

عضو هیئت عالی سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که پزشکان حتی در بخش خصوصی خواهان زیر خط فقر رفتن بیمار نیستند، اذعان داشت : یک پزشک در درجه سوم به سمت مادیات می رود و بیشترین هدف او درمان بیمار است.

غلامعلی عکاشه عضو هیئت عالی نظام پزشکی درگفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  با اشاره به این که چنان چه پزشک احساس کند بیمار از نظر مالی ضعیف است هیچ وقت او را تحت فشار قرار نمی دهد، بیان داشت: گذشته از این امر، حاکمیت موظف است در بخش دولتی آن چنان سیستم درمانی خوبی ارائه دهد که مریض نیازی برای مراجعه به بخش خصوصی نداشته باشد .

وی با تاکید بر اینکه جامعه پزشکی هیچگاه شرف خود را به خاطر مسائل مالی زیر پا نمی گذارد، خاطرنشان کرد: باید با تقویت بخش دولتی و  ارائه خدمات مطلوب به بیماران آن ها را در تنگنا قرار ندهیم و صرفا بیمارانی که توان ورود به بخش خصوصی را دارند با انتخاب خود به این بخش مراجعه کنند  تا عدالت در سلامت برقرار شود .

وی در خصوص تصمیمات دولتمردان در مجلس نسبت به مسائل نظام سلامت اظهار داشت :گاهی اوقات مسائلی که در مجلس بیان می شود با واقعیت های روز جامعه حداقل در حوزه پزشکی تطابق ندارد.

وی افزود : شاید خیلی از دولت مردانی که در مجلس هستند آگاهی چندانی به مسائل پزشکی ، شناخت ارتباطات و نیازی که جامعه به رضایت پزشک دارد ،نداشته باشند و نگاهشان به مسائل ممکن است سیاسی باشد.

عکاشه با اشاره به این که بخش سلامت و به طور حتم وزیر بهداشت این نگاه را ندارد ادامه داد: اگر نیازهای پزشکان در حوزه اقتصادی تامین نشود مسلما بدون انگیزه و رضایت کار می کنند و طبیعی است که کیفیت کار کم می شود و مثلا به جای درمان چهار بیمار در روز به ویزیت دو نفر پرداخته و وظیفه اخلاقی و انسانی خود را با ویزیت مریض کمتر انجام می دهند .

عضو هیئت عالی نظام پزشکی با بیان این که تا انگیزه نباشد هیچ کاری پیشرفت نمی کند خاطرنشان کرد : انگیزه  می تواند مالی، انسانی و علمی باشد که برای پزشکان هر سه انگیزه مهم است و چنان چه این انگیزه ها کاهش یابد نقش درمانگری افت می کند لذا باید افزایش تعرفه ها انجام شود .

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید