جامعه پزشکی صدقه نمی‌خواهد/رشد 10 درصدی مایه تمسخر نظام پزشکی

0

رییس سازمان نظام پزشکی با گله‌مندی شدید از رشد 10 درصدی تعرفه‌های پزشکی گفت: اگر تعرفه‌ها اعلام نمی‌شد خیلی بهتر بود تا اینکه با چنین رشد حداقلی جامعه پزشکی مورد تمسخر قرار گیرد.

علیرضا زالی رییس سازمان نظام پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  ضمن تأکید بر اینکه تعرفه‌های جدید تیر خلاص به بخش خصوصی و جامعه پزشکی است، افزود: هم‌اکنون قیمت تمام شده خدمات هتلینگ در بخش خصوصی بالغ بر 210 هزار تومان و در بخش دولتی  108 هزار تومان است که با رشد 10 درصدی عملاً فاصله تأمل‌انگیز نرخ هتلینگ بخش دولتی و خصوصی هم‌چنان باقی می‌ماند. از سوی دیگر با توجه به عدم افزایش تعرفه خدمات، بسیاری از همکاران جراح طی 2 سال گذشته و همچنین هزینه کنونی ویزیت جامعه پزشکی اگر هیچ تعرفه‌ای اعلام نمی‌شد بسیار بهتر از آن بود که اینک با افزایش بسیار ناچیز آن علناً به جامعه پزشکی صدقه بدهند.

وی با تأکید بر اینکه جامعه پزشکی صدقه نمی‌‌خواهد، گفت: نرخ جدید تعرفه‌ها به طور عملی همه پزشکان را مورد تمسخر قرار داده زیرا با توجه به تورم و هزینه‌ جاری این جامعه خدوم، به هیچ عنوان افزایش 10 درصدی منطقی نیست و همین موضوع نظام پزشکی را دچار یأس و ناامیدی کرده به گونه‌ای که برای بار دوم سرکوب تعرفه‌‌ای گریبان‌گیر این جامعه شد.

مسئولیتی در قبال مشکلات ناشی  از رشد حداقلی تعرفه‌ها تقبل نمی‌کنیم 

رییس سازمان نظام پزشکی همچنین با اشاره به اینکه مسئولیتی در قبال مشکلات رشد ناکافی تعرفه‌های نظام پزشکی نخواهیم داشت، تصریح کرد: علاوه بر اینکه افزایش 10 درصدی حتی از نظر مالی حداقل مطالبات جامعه پزشکی را نیز کفایت نمی‌کند، یک ماه نیز طول می‌کشد تا اینکه نرخ دقیق هر یک از خدمات تشخیصی پاراکلینیکی، سرپایی و بالینی براساس میانگین رشد 10 درصدی رسماً اعلام شود و این یعنی تمسخر کامل جامعه پزشکی.

زالی اظهار داشت: حتی اگر بخش خصوصی را که هیچ گونه حمایتی نمی‌شود و تعرفه‌های ترجیحی مطلقاً در آن اعمال نمی‌شود را کنار بگذاریم رشد نرخ 10 درصدی، بخش دولتی را علی‌الخصوص در زمینه ارائه خدمات پاراکلینیکی و هتلینگ با مشکلات بسیار جدی مواجه می‌کند که عواقب آن جامعه پزشکی و نظام سلامت را نشانه می‌رود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید