جامعه پزشکی قربانی حرف و حدیث های نادرست/ هنوز اشتباهی در مورد “کیارستمی” اثبات نشده است

0

رییس انجمن فوق تخصصی مراقبت های ویژه گفت:این روزها حرف و حدیث های نادرست در مورد جامعه پزشکی زیاد شده است و با پدیده پایین آوردن ارج و قرب جامعه پزشکی مواجه هستیم.

علی امیر سوادکوهی رییس انجمن فوق تخصصی مراقبت های ویژه درگفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ در خصوص فوت مرحوم کیارستمی بیان داشت :متاسفانه در خصوص فوت مرحوم کیارستمی، کل جامعه پزشکی کشور را زیر سوال برده اند؛ آن هم بخاطر اشتباهی که هنوز به اثبات نرسیده و فقط در حد شایعه عمومیت یافته است.

وی افزود : آیا در مورد اشتباهی که در  معالجه ایشان در کشور فرانسه رخ داده پزشکان ما باید پاسخگو باشند؟

وی با اشاره به این که جامعه هنرمند ما باید تاریخ را به یاد بیاورند ادامه داد : پزشکان این مرز و بوم چه در دوران تحریم و چه در دوران جنگ تحمیلی با حداقل دستمزد بهترین امکانات را ارائه و جان بیشماری را نجات دادند و چرا باید اسلحه ها به سمت جامعه پزشکی شلیک شود و بگویند پزشکان کارشان را خوب انجام نمی دهند.

سواد کوهی با گلایه از این که آیا در بین هنرمندان و خانواده آنها کسی نبوده که توسط پزشک نجات یافته یا نتیجه درمانش مثبت بوده باشد، تصریح کرد: چرا جامعه هنرمندان باید صرفا قسمت های غیرنجات را به یاد آورند.

به گفته رییس انجمن فوق تخصصی مراقبت های ویژه در 80 سال پیش وضعیت سلامت کشور در حالت بحران قرار داشت و با یک بیماری بسیار پیش پا افتاده جان بسیاری از هموطنان ما گرفته می شد آیا این اتفاقات را در حال حاضر می بینند ؛ اکنون در رشته مراقبت های ویژه، میزان مرگ و میر  در ICUها به حداقل ممکن یعنی 22 درصد رسیده است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید