جان مک آفی ایمن ترین گوشی هوشمند جهان را معرفی کرد

0

جان مک آفی ایمن ترین گوشی هوشمند جهان را معرفی کرد

در صورتی که از کاربران قدیمی کامپیوتر باشید، بعید است نام ” مک آفی ” تا به حال به گوشتان نخورده باشد. اسمی که به واسطه ی اولین آنتی ویروس تجاری جهان کاملا به گوش کاربران کامپیوتر آشنا است. آنتی ویروس مک آفی توسط جان مک آفی توسعه داده شده بود که البته جان مدت هاست که از کمپانی سازنده ی این آنتی ویروس جدا شده است. پس از توسعه ی این آنتی ویروس نام مک آفی بیشتر در جاهایی که انتظار نمیرفت مشاهده میشد تا وی به عنوان یکی از پر حاشیه ترین مردان دنیای فناوری لقب بگیرد. حال پس از مدت ها باری دیگر شاهد درخشش نام جان مک آفی در رسانه ها هستیم و این بار وی گوشی هوشمند اختصاصی خود را با برند John McAfee رسما معرفی کرده است و از آن به عنوان غیر قابل نفوذ ترین موبایل جهان یاد میکند!

http://giger.ir/wp-content/uploads/2017/04/McAfee_Phone-w600.jpg

تمرکز مک آفی در گوشی هوشمندی که توسعه داده تماما بر روی امنیت و حریم شخصی بوده است. گوشی امنی که او ساخته دارای چند کلید فیزیکی در قسمت پشت خود است و به کاربر این امکان را میدهد که به صورت دستی امکاناتی قبیل باتری، سیگنال آنتن وای فای، بلوتوث ، جی پی اس، دوربین و میکروفون دستگاه را به طور کامل خاموش کند و آنها را از کار بیاندازد. البته مک آفی قسمت پشت دستگاه را که کلید های ذکر شده در آنجا قرار دارند آشکار نکرده است و همچنین وی هیچ یک از مشخصات فنی گوشی فوق امن خود را اعلام نکرده است. با این حال مک آفی گفته است که تا یک هفته ی دیگر کار عرضه ی این دستگاه را به بازار آغاز خواهد کرد و مدعی است که این گوشی انقلابی را در این صنعت صورت خواهد داد.

همان طور که مشخص است، مک آفی باری دیگر با اظهار نظرات جنجالی پا به میدان گذاشته است اما در سال های اخیر، برای وی اتفاقاتی افتاده است که دیگر شاید نتوان چندان به مک آفی و صحبت هایش اعتماد کرد. در سال های گذشته او بیشتر مشغول به ارتکاب جرم های مختلف بوده است. سال 2012 او به دلیل تولید بدون مجوز دارو و حمل سلاح بدون مجوز بازداشت شد. همچنین چند ماه بعد او مضنون به قتل یک مهاجر امریکایی شد و در سال 2015 نیز به جرم رانندگی در حالی که الکل مصرف کرده بود بازداشت شد.

جدا از این صحبت ها، گوشی هوشمند ایمن John McAfee توسط موسسه ی امنیتی MGT وارد بازار خواهد شد که مک آفی یکی از سرپرست های این شرکت است. قیمت این دستگاه 1100 دلار خواهد بود و مک آفی اعلام کرده است که کار توسعه و ساخت نسل دوم این دستگاه نیز در حال حاضر آغاز شده است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید