جان کری درباره کاهش نیروهای آمریکایی در “افغانستان” اطمینان داد

0

خبرگزاری میزان – وزیر امور خارجه آمریکا به همسایگان افغانستان برای کاهش نیروهایش از این کشور اطمینان داد.

جان کری درباره کاهش نیروهای آمریکایی در به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، “جان کری” وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه تلاش کرد به رهبران تاجیکستان و ترکمنستان اطمینان دهد که واشنگتن به رغم خارج کردن نیروهایش از افغانستان، همچنان به امنیت آسیای میانه پایبند است.
 
 رویترز نوشت: تاجیکستان و ترکمنستان نگران گسترش افراط‌گرایی هستند در حالی که مقامات آمریکایی نگرانند اقدامات تند دولت در این 2 کشور تاثیری معکوس بگذارد و نگرانی‌های بیشتری ایجاد کند.
 
جان کری در پایتخت تاجیکستان با امامعلی رحمان دیدار کرد، وی بعد از مذاکراه با رحمان گفت: «بر پایبندی آمریکا به همکاری با تاجیکستان و دیگر کشورها برای تقویت امنیت مرزها تاکید کردم».
 
سفر کری به تاجیکستان و ترکمنستان در آخرین روز از سفر دوره‌ای وی به پنج جمهوری سابق عضو اتحادیه جماهیر شوروی صورت می‌گیرد.
 
کری در این سفر تلاش کرد بر عزم واشنگتن برای ادامه همکاری با این کشورها در زمانی که روسیه در حال تقویت نقش خود در منطقه است، تاکید کند.
 
مقامات آمریکایی امیدوارند رهبران کشورهای آسیای میانه تصمیم اخیر باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا را برای کند کردن روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان این گونه تفسیر کنند که واشنگتن آنان را تنها نخواهد گذاشت.
 
هدف دیگر این سفر تاکید بر تمایل واشنگتن برای تقویت همکاری امنیتی در کنار گسترش روابط اقتصادی است.
 
جان کری روز دوشنبه در پایتخت قزاقستان از دولت های منطقه خواست از مبارزه با افراط گرایی به عنوان بهانه ای برای سرکوب مخالفان استفاده نکنند زیرا این گونه رفتارها بهانه به دست تندروها خواهد داد.
 
/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید