جایزه اسکار افتخاری به اسپایک لی اعطا شد / حمایت رئیس آکادمی از فرانسه

0

به نقل از گیگر:

از اسپایک لی کارگردان «مالکوم ایکس»، جنا رولندز بازیگر «زنی تحت تاثیر» و دبی رینولدز بازیگر نامزد جایزه اسکار در مراسم سالانه جوایز سران آکادمی علوم و هنرهای سینمایی با اعطای جایزه تقدیر شد.

 به گزارش سینماخبر،  شریل بون‌آیزاک رئیس آکادمی علوم و هنرهای سینمایی مراسم جوایز سران را با اعلام پشتیبانی هالیوود از فرانسه پس حملات تروریستی مرگبار جمعه آغاز کرد. آیزاک گفت : «همه ما در کنار هم از فرانسه و مردم فرانسه حمایت می‌کنیم.»

آیزاک که در هفتمین دوره مراسم سالیانه جایزه سران صحبت می‌کرد گفت : « ما سوگوار کشته‌های این حملات هستیم و عمیق‌ترین احساسات خود را برای خواهران و برادرانمان در فرانسه می‌فرستیم.»

در این مراسم اسپایک لی و جنا رولندز جایزه اسکار افتخاری را برای دوران کاری خود در سینما دریافت کردند. دبی رینولدز هم به دلیل کارهای بشردوستانه جایزه بشردوستی هرشالت را دریافت کرد. رینولدز به دلیل بیماری در این مراسم حاضر نبود و نوه‌اش بیلی لورد از طرف او جایزه را دریافت کرد.

اسپایک لی

در این مراسم اسپایک لی کارگردان سیاه‌پوست سینما در کنار تقدیر از اقدامات آیزاک برای حضور بیشتر سیاه‌پوستان در آکادمی، گفت : «به عنوان یک سیاه پوست خیلی ساده‌تر است که رئیس جمهور آمریکا شوید تا اینکه رئیس یک استودیوی فیلم‌سازی باشید.»

منبع : خبرانلاين

 

 

پاسخ دهید