جایزه بهترین فیلم رومانی به یک فیلم ایرانی

0

گیگر:

«فصل فراموشی فریبا» به کارگردانی عباس رافعی جایزه بهترین فیلم را از جشنواره رومانی دریافت کرد.

به گزارش بولتن نیوز، فيلم «فصل فراموشي فريبا» به كارگرداني و تهيه كنندگي عباس رافعي که در بخش مسابقه جشنواره بین المللی رومانی که در شهر براسو برگزار شد حضور داشت  موفق به دریافت جایزه اصلی این جشنواره به عنوان بهترین فیلم سینمایی شد.  

فصل فراموشی فریبا

دوازده فیلم در بخش مسابقه  حضور داشتند که از ایران فیلم «فصل فراموشی فریبا» با  فیلم‌های دیگر از سراسر جهان رقابت می کرد. این جشنواره که مهمترین و اولین جشنواره فیلم های ضد خشونت در جهان شناخته می شود با حضور فیلم های معتبری از آمریکا، فرانسه، ایتالیا، هند، اسپانیا و آلمان هر سال در تاریخ دوازدهم تا بیست و سوم شهریور ماه در رومانی برگزار می‌شود که امسال فیلم «فصل فراموشی فریبا» ساخته عباس رافعی از ایران به عنوان بهترین فیلم سینمایی موفق به کسب جایزه اصلی این جشنواره  شد.

جایزه رومانی

فيلم «فصل فراموشي فريبا» پانزده روز پیش در بخش مسابقه جشنواره بین المللی  فيلم نیوجرسی آمریکا حضور داشت و موفق به دریافت چهار جایزه اصلی این جشنواره شد. این فیلم پیش از این نیز در بخش مسابقه جشنواره هادسون نيويورك و در بخش رقابتي جشنواره بين المللي كلمبيا آمریکا و در سي و نهمين دور جشنواره فيلم مونترال كانادا حضور داشته است.   

«فصل فراموشي فريبا» در سي و دومين دوره جشنواره فجر در بخش مسابقه حضور داشت و ساره بيات نامزد بهترين باريگر زن شد و عباس رافعي در نوزدهمين دوره جشنواره كرالا هند جايزه  بهترين كارگردان آسيا و فیلمش جايزه نتبك را دريافت كرد.  

فیلم «فصل فراموشی فریبا» داستان زندگی زنی است که گذشته نامتعارفش سایه بر زندگی عاشقانه اش انداخته و تلاش او برای فرار از این گذشته سرنوشت نافرجامی را برای او رقم می زند و اكنون كه همسرش تصادف کرده و در بیمارستان بستری است او مجبور می‌شود برای امرار معاش و تامین هزینه‌های بیمارستان با وانت او کار کند.

جایزه رومانی

از عواملی كه در ساخت فیلم «فصل فراموشی فریبا» حضور دارند می‌توان از علی اصغری: فیلمنامه‌نویس، علیرضا برازنده: مدیر فیلمبرداری، عباس رستگارپور: صدابردار، مهرداد قلی‌پور چهره‌پرداز، مسعود دلیری: مدیر تولید، رعنا امینی: طراح صحنه و لباس، محمود موسوی‌نژاد: صداگذار و  پیمان یزدانیان آهنگساز نام برد.

ساره بیات، امین زندگانی، هومن کیایی، ژیلا آل ارشاد، ژیلا شاهی، ماجین موسوی پور، مهدی محتشمی، مرجان سپهری، سحر عبدالهی، سادیا جلالی پور، عدنان کاپوسیان، فریبا آهنگ و شهین تسلیمی از جمله بازیگران این فیلم هستند.

پخش بين المللي فيلم در موسسه توليد و پخش بين الملل «فيلمنگاران» انجام مي‌گیرد.

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید