جایزه پنتاگون به هکرهای شناسایی کننده مشکلات امنیتی

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، پنتاگون قصد دارد برنامه‌ای موسوم به Hack the Pentagon را برای اهدای جایزه به هکرهای سایت‌های خود به اجرا درآورد. اجرای این برنامه از امروز آغاز شده و تا ۱۲ می‌ادامه می‌یابد. هکر‌ها طی این فرصت می‌توانند آسیب پذیری‌های سایت‌های مختلف وابسته به پنتاگون را شناسایی و به وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده و ۱۵۰ هزار دلار جایزه دریافت کنند.

هر یک از افرادی که تمایل به مشارکت در این برنامه داشته باشند باید قبل از حضور در آن مجموعه‌ای از کنترل‌ها و بررسی‌ها را پشت سر بگذارند. به گفته سخنگوی وزارت دفاع آمریکا تاکنون بیش از ۵۰۰ نفر به این برنامه پیوسته‌اند.

این اولین بار است که یک نهاد دولتی فدرال در امریکا چنین برنامه‌ای را برای شناسایی آسیب پذیری‌های خود در حوزه فناوری به اجرا می‌گذارد.

هکرهای مشارکت کننده در این طرح در یک دوره محدود و کنترل شده قابلیت دسترسی به سیستم‌های رایانه‌ای را خواهند داشت که جز سیستم‌های فوق محرمانه پنتاگون محسوب نمی‌شوند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید