جای خالی متخصصین در معضل ریزگردها/ تجمیع بیمه ها جلوی هزینه های اضافی را می گیرد

0

وزیر بهداشت گفت: در باب مسئله ریزگردها مسئولین باید به تربیت بیشتر پزشک متخصص ریه و تجهیز بیمارستان‌های کشور به تخت‌های بیمارستانی همت بورزند.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان آموزش پزشکی کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به عنوان طرح نورآورن سلامت اظهار داشت: این بنیاد خیریه حدود پنج سال قبل به طور رسمی کار خودش را شروع کرده است و در دو منطقه شرق و جنوب در مناطق محروم و دورافتاده استان فعالیت می‌کند و هر سه ماه یک بار خدمات پزشکی دندان و بینایی‌سنجی به طور کاملا رایگان در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: حضور افراد در این طرح به صورت داوطلبانه است و برای ویزیت بیماران هیچ دستمزدی نمی‌گیرند و همچنین تا الان بالغ بر 50 هزار ویزیت صورت گرفته است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه من به دنبال به سرانجام رسیدن طرح تجمیع بیمه‌ها هستم، افزود: یکی از کارهای مهم حوزه سلامت، بخش درمان و کنترل هزینه‌های مراقبت از بیماران است و این طرح از پول بیت‌المال محافظت کرده و جلوی هزینه‌های اضافی را می‌گیرد.

وی ابراز داشت: ‌در بخش مسئله ریزگردها ما باید با مردم صادق باشیم زیرا یکی از دلایل بروز این ریزگردها مربوط به خارج از مرزهای ما است و این ریزگردها به خاطر شرایط خاص منطقه اتفاق می‌افتد اما آن چیزی که مربوط به خودمان می شود این است که سازمان‌های محیط زیست و دیگر ارگان‌های ذیربط با همکاری و همیاری یکدیگر باید شرایط کشور را در زمینه پیشگیری و مقابله با این پدیده ایجاد کنیم.

هاشمی ادامه داد: ما در بخش مسئله ریزگردها باید به فکر تربیت متخصصین ریه و ایجاد تخت‌های بیمارستانی باشیم و تمام واقعیت‌ها و مشکلات این مسئله را به صورت صادقانه با مردم در میان بگذاریم.

وی در پایان گفت: طرح نورآوران با توجه به باورهای مردم و همچنین سنت دیرینه انجام کار خیر به خوبی صورت می‌پذیرد و این طرح با تلاش همکاران ما حتما گسترش می‌یابد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید