جبران خسارت رانندگان اتومبیل‌های دیزلی متقلب توسط فولکس‌واگن

0

گیگر :

این برنامه که TDI Goodwill Program نام دارد، کارت‌های پیش‌پرداخته‌ای را به رانندگان اتومبیل‌های فولکس‌واگن مجهز به موتور دیزلی متقلب می‌دهد. در آمریکا هم یک کارت جهانی ۵۰۰ دلاری و هم یک کارت مختص خرید از فولکس‌واگن که بین ۵۰۰ الی ۷۰۰ دلار ارزش دارد، دریافت خواهید کرد.

شرکت فولکس‌واگن هنوز این اطلاعات را تأیید نکرده است؛ اما در مصاحبه با نشریه نیویورک‌تایمز اظهار داشته روز دوشنبه ۹ نوامبر (۱۸ آبان) اطلاعیه‌ای منتشر خواهد کرد. نمایندگان فولکس‌واگن نیز اظهار داشتند از برنامه‌ای که در حال طراحی است، مطلع هستند؛ اما جزئیات آن را نمی‌دانند. با این حال ممکن است این برنامه طیف گسترده‌ای از اتومبیل‌های مذکور در این رسوایی را در برنگیرد؛ زیرا شرکت فولکس‌واگن تقلب در برخی مدل‌ها را نپذیرفته است.

این تنها برنامه جبران خسارتی نیست که فولکس‌واگن طراحی کرده است. این شرکت به رانندگان فعلی این اتومبیل‌ها پیشنهاد کرده اتومبیل خود را با وسایل نقلیه جدید عوض کنند. همچنین تخفیف‌هایی بیشتر از حد عادی در این زمینه ارائه شده است. با این حال، برنامه اخیر نخستین باری است که فولکس‌واگن مستقیماً خسارت رانندگانی را جبران می‌کند که فکر می‌کردند یک اتومبیل دوستدار محیط‌زیست خریداری کرده‌اند. اگرچه این اقدام نمی‌تواند آلودگی چند ساله توسط این موتورها را جبران کند؛ اما نشان می‌دهد شرکت فولکس‌واگن امیدوار است مشتری‌های خود را حفظ کند.

cover

پاسخ دهید