جبران کمبود آب با تصفیه فاضلاب های شهری

0

دبیر کمیته زیست پالایی آب و خاک ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی گفت: با تصفیه آب های خانگی برای مصارف آبیاری و کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.

سیروس ابراهیمی، دبیر کمیته زیست پالایی آب و خاک ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی در گفت و گو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی ؛با اشاره به  طرح پایلوت تامین آب مصرفی صنایع و آبیاری فضای سبز اظهار داشت:  در راستای بهره مندی از روشهای نوین زیستی در تصفیه فاضلاب های شهری با تامین اعتبار از طرف صندوق زیست فناوری طی قرار دادی با یکی از شرکت های فعال در حوزه زیست فناوری برای اولین بار استفاده از روش نوین تصفیه فاضلاب در مقیاس پایلوت انجام می شود.

وی ادامه داد: با نصب این واحد پایلوت، کارایی این روش نوین با فرایند های متداول تصفیه مورد مقایسه قرار گرفته و  با انجام این طرح دانش فنی اين فرآيند تصفيه پيشرفته نوین در ایران ایجاد شده و زمینه طراحی سیستم های تصفیه فاضلاب شهري بر اساس این فناوری نوین فراهم می شود.

ابراهیمی یاد آور شد: فاضلاب تصفيه شده به عنوان يكي از منابع مهم آب به شمار مي رود و هر روزه شاهد راه اندازي پروژه هاي جديدي از اين دست در سطح دنيا هستيم،

وی عنوان کرد: ميزان بارندگي کشور يك سوم متوسط جهاني بوده که در چنين شرايطي استفاده مجدد از فاضلاب‌هاي خانگي مي‌تواند به عنوان يكي از راه‌هاي غلبه بر مشكل کم آبي تلقي شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید