جدال سامسونگ و TSMC بر سر بازار چیپ‌های هفت نانومتری

0

بر اساس گفته‌های مدیر TSMC، موریس چانگ، سامسونگ رقیب اصلی برای ساخت چیپ‌های با تکنولوژی ۷ نانومتری است. TSMC تولید ریسکی چیپ‌های ۷ نانومتری را از سال آینده شروع می‌کند. این بدان معناست که آنها چیپ‌های تست (توسط خود آنها تولید نشده است) را در فرایند ساخت استفاده می‌کنند تا مطمئن شوند که خط تولید آماده است. تولید انبوه در سال ۲۰۱۸ شروع می‌شود.

چانگ می‌گوید که TSMC بر سامسونگ برتری تکنولوژیکی دارد و باید در این زمینه رهبر باشد. اینتل نیز قرار است که چیپ‌های ۷ نانومتری تولید کند و رابطه TSMC با اینتل بهتر از سامسونگ با آن‌هاست.

چندی پیش نیز یکی دیگر از مدیران شرکت TSMC گفته بود که این شرکت به تولید ۳۰ تا ۴۹ درصدی چیپ‌های ۷ نانومتری ۱۲۸MB SRAM رسیده است و اولین کمپانی خواهد بود که فرآیند تولید چیپ‌های ۷ نانومتریش تایید می‌شود.

تولید انبوه چیپ‌های ۱۰ نانومتری TSMC از سال ۲۰۱۷ شروع می‌شود. بسته به اینکه این تولید محقق شود، چیپست‌های A10 اپل برای نسخه جدید آی‌فون‌ها، یا از چیپ‌های ۱۰ نانومتری یا از چیپ‌های ۱۴ نانومتری TSMC استفاده می‌کنند. نودهای کوچک‌تر به چیپ‌ها قدرت بیشتر و مصرف انرژی کمتر می‌دهند.

TSMC به‌طور حتم تولید چیپست‌های A10 اپل را بر عهده خواهد داشت. در گذشته، سامسونگ نیز بخشی از این چیپست‌ها را تولید می‌کرد.

ایمان روستا

فیزیک خوندم و بعد از اون ژئوفیزیک. از نوجوانی با یادگیری DOS وارد دنیای کامپیوتر و آی‌تی شدم تا الان که به عنوان نویسنده در خدمت شما هستم.


گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید