جدیدترین نوت‌بوک‌های سری UX305 ایسوس با پردازنده‌های Sky Lake اینتل

0

k-series-Asus

جدیدترین نوت‌بوک‌های سری UX305 ایسوس با پردازنده‌های نسل ششم Sky Lake اینتل در ایران

ایسوس به تازگی چندین مدل جدید و ارتقا یافته از سری های K را معرفی نموده که مجهز به نسل ششم پردازنده های اینتل می باشند. این پلتفرم جدید اینتل معروف به Skylake نوعی انقلاب در زمینه دستگاه های قابل حمل محسوب می شود.

نوت‌بوک K556UB و K556UF از خانواده سری K این شرکت می باشند که به تازگی معرفی شده اند. اما از مهمترین ویژگی های این مدل ها می توان به تجهیز شدن آنها به جدیدترین پلتفرم اینتل با نام Sky Lake و پردازنده های نسل ششم این شرکت اشاره کرد.

این پلتفرم به نوعی انقلابی در دستگاه های قابل حمل می باشد که در نهایت از ۳۰ درصد کارآیی بیشتر و در عین حال ۱۵ درصد مصرف انرژی کمتر بهره می برد. این موضوع باعث خواهد شد تا حجم باتری ها کم شده در نهایت وزن و ابعاد دستگاه ها نیز کم تر شده است.

 

از دیگر بهبود های چشم گیر در این سری می توان به افزایش کارایی پردازنده گرافیکی Intel اشاره نمود که به واسط آن شما کمتر از کارت گرافیک دوم استفاده خواهید نمود. اولین نکته در مورد این پردازنده گرافیکی پشتیبانی از ۳ نمایشگر با وضوح تصویر ۴K به صورت همزمان می باشد که نشان از توان بالای این پردازنده ها دارد.

طبق اعلام ایسوس این مدل های جدید به پردازنده های Core i5/i7 مجهز خواهند بود و کد پردازنده های آنها با شماره ۶ شروع خواهند شد و نام آنها همچنان Core i باقی خواهد ماند با این تفاوت که سری موازی نسل ششم پردازنده‌های اینتل با تنها ۴٫۵ وات مصرف انرژی با نامهای Core M7/M5/M3 در سری UX305 به بازار ایران معرفی خواهند شد. حداقل میزان RAM در این مدل ها برابر با ۶ گیگابایت خواهد بود که تا ۱۶ گیگابایت قابل ارتقا می باشد.

نوت‌بوک‌های سری UX305 ایسوس
نوت‌بوک‌های سری UX305 ایسوس

ASUS این مدل ها را مجهز به باتری های لیتیوم-پلیمر نموده است. این نوع باتری ها از ۲٫۵ برابر عمر بیشتر نسبت به باتری های لیتیوم-یون و از تعداد سیکل بالاتری در زمینه شارژ برخوردارند. یکی دیگر از مواردی که به این مدل‌ها اضافه شده USB Type-C است. به واسطه این فناوری کاربران می توانند سرعت انتقال اطلاعات معادل ۵Gbit/s را تجربه نمایند و این یعنی سرعتی معدل ۱۰ برابر بیشتر نسبت به USB 2.0.

گردآوری:گیگر

منبع:farnet

دوستان عزیز اگر مطلب وب سایت برای شما مفید بوده است لطفا وب سایت گیگر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک مطلب

پاسخ دهید