جذب دانش آموختگان علوم بهداشتی در حوزه مراقبان سلامت و پزشک خانواده

0

رییس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اشتغال زایی طرح تحول سلامت گفت: این طرح در حوزه مراقبان سلامت و پزشک خانواده بسیاری از دانش آموختگان علوم بهداشتی را جذب می کند.

جذب دانش آموختگان علوم بهداشتی در حوزه مراقبان سلامت و پزشک خانوادهعلی اکبری ساری رییس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ در خصوص نقش طرح تحول سلامت در اشتغال زایی دانشجویان حوزه بهداشت بیان کرد: این طرح در بخش پزشک خانواده به تعداد زیادی مراقب سلامت نیاز دارد که تعداد زیادی از فارغ التحصیلان علوم بهداشتی می توانند در حوزه مراقبان سلامت و پزشک خانواده جذب و مشغول به کار شوند. 

وی افزود: با توجه به اینکه این افراد در رشته های مختلف تحصیل کردند، نیازمند آموزش های کوتاه مدت هستند و در زمینه دوره های بلند مدت نیز معاونت آموزشی وزارت بهداشت برنامه هایی را در دست اقدام دارد. 

اکبری ساری درباره دوره های این دانشکده اظهار کرد: دانشکده بهداشت با برگزاری 15 دوره دکترا، 17 دوره ارشد و تعدادی دوره SPHE(آموزش اجتماعی، شخصی و سلامت) سالانه یک هزار و 500 دانشجو دارد.

وی با بیان اینکه دانشجویان دانشکده بهداشت عمدتاً در مقاطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند، تصریح کرد: به طور معمول 150 دانشجوی ارشد و در حدود 60 دانشجوی دکترا سالانه به این دانشکده وارد و از آن فارغ التحصیل می شوند.

رییس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: تحصیل در این دانشکده همانند دوره های کارشناسی نیست که تمام دانشجویان یکباره فارغ التحصیل شوند و این دانشکده در ابتدای ترم بیشترین حجم دانشجو را دارد و افراد به تدریج و در طول زمان دانش آموخته می شوند.

وی با بیان اینکه دانشجویانی که در دانشکده های بهداشت کشور تحصیل می کنند به نیاز کشور پاسخ می دهند،گفت: ممکن است در برخی رشته ها کمبود نیرو داشته باشیم، اما درکل با توسعه نظام سلامت این افراد جذب بازار کار می شوند. 

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید