جذب سالانه ۱۰۰ نخبه ایرانی از دانشگاه‌های خارجی

0

وزیر علوم از جذب سالانه ۱۰۰ نخبه ایرانی از دانشگاه‌های خارجی و همچنین بهره‌گیری از هزار استاد خارجی در دانشگاه‌های داخلی خبر داد.

محمد فرهادی وزیرعلوم در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی  با اشاره به بلاتکلیفی بورسیه‌ها گفت: عده‌ای از این بورسیه‌ها کارمند هستند که یا باید کارمند بمانند و یا باید تحصیل کنند از تعداد ۲۶۰ بورسیه ۱۷۰ نفر تعیین‌ تکلیف شده‌اند و مجوز گرفتند و بورس شدند اما کسانی که کارمند هستند به جهت دریافت دو حقوق ایراد می‌گیرند بنابراین کسانی که می‌خواهند تحصیل کنند و جذب شوند باید مراحل قانونی را طی کنند.

وی درباره بازگشت حدود ۸۰ نخبه ایرانی به کشور گفت: ما به بنیاد کمک کردیم که آیین نامه‌ای به تصویب برسد که بر مبنای آن سالانه ۱۰۰ نخبه ایرانی که به کشور باز می گردند جذب شوند و براساس اعتباری که سازمان مدیریت اختصاص می دهد، به این افراد حقوقی در حد عضو هیات علمی بدون طی مراحل جذب تا یکسال اختصاص می‌یابد.

وی در پایان از بهره‌گیری از توان ایرانیان نخبه خارج از کشور گفت و اظهار داشت: امسال در دوره‌های آموزشی داخل کشور از توان نخبگان ایرانی خارج از کشور مانند تدریس در دانشگاه‌های ایران که در حدود 254 مهمان ایرانی مقیم خارج بودند بهره‌مند شدیم. همچنین تعداد یک هزار و 132 نفر از اساتید خارجی برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی و مهارتی و تدریس در دانشگاه ها به ایران آمدند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید