جریمه مایکروسافت به علت جمع‌آوری داده‌های کاربران ویندوز 10

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از فارس، کمیسیون ملی حفاظت از داده های فرانسه رسماً به مایکروسافت در مورد تلاش برای جمع آوری داده‌های کاربران ویندوز 10 هشدار داده و این کار را نقض قوانین خود دانسته است.

این کمیسیون قبلاً سه هفته به مایکروسافت فرصت داده بود تا قبل از اعلام عمومی تصمیم خود برای تغییر رویه اش برنامه ریزی کند.

مقامات فرانسوی می گویند بعد از نصب ویندوز 10 بر روی رایانه هر کاربر یک شناسه تبلیغاتی به آن اختصاص می یابد و از این طریق تمامی فعالیت های هر کاربر در زمان استفاده از رایانه زیر نظر گرفته می‌شود. هنوز مشخص نیست اطلاعاتی که مایکروسافت از این طریق جمع آوری می کند، چگونه مورد استفاده قرار گرفته یا از آن حفاظت می‌شود.

مایکروسافت همچنین متهم است که برای حفاظت از امنیت کاربران تمهیدات جدی اتخاذ نکرده و بیش از حد لازم اطلاعات مربوط به آنها را جمع آوری می کند. به عنوان مثال شماره پین چهار رقمی تعیین شده برای هر کاربر توسط مایکروسافت برای تامین امنیت بیشتر چندان کارآیی ندارد. زیرا از یکسو حتی در صورت باز و بسته کردن مرورگر سیستم پین یاد شده فعال باقی مانده و تداوم استفاده از ویندوز را ممکن می کند و علاوه بر این ورود پین اشتباه هم موجب ری‌ست شدن (تنظیم مجدد) سیستم نمی‌شود و محققان با وارد کردن تا 20 پین اشتباه شاهد تدوام فعال ماندن ویندوز 10 بوده اند.

فرانسوی ها سه ماه به مایکروسافت فرصت داده اند تا مشکلات یاد شده را برطرف کند و در غیر این صورت جریمه 1.66 میلیون دلاری در انتظار این شرکت خواهد بود. مایکروسافت اعلام کرده در حال همکاری با مقامات فرانسوی برای برطرف کردن ضعف‌های یاد شده است.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید